Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Lidzbarscy filmowcy z kolejnym lokalnym projektem

2018-07-09 14:26:38 (ost. akt: 2018-07-09 14:29:46)
Lidzbarscy filmowcy amatorzy 24 czerwca robili do swojej produkcji zdjęcia robili w bartoszyckim areszcie.

Lidzbarscy filmowcy amatorzy 24 czerwca robili do swojej produkcji zdjęcia robili w bartoszyckim areszcie.

Autor zdjęcia: materiały autora tekstu

To nowy projekt filmowy filmowców amatorów z Lidzbarka Warmińskiego. 24 czerwca robili do swojej produkcji zdjęcia robili w bartoszyckim areszcie.

Cały czas mamy nowe pomysły i wiele zapału — twierdzą lidzbarscy filmowcy amatorzy. — Zaczęło się kilka lat temu. Zwykłe zdjęcia przestały wystarczać do opowiadania o naszej pasji, jaką jest rekonstrukcja historyczna. Potrzebowaliśmy również atrakcyjnych materiałów promocyjnych na pokazy.

Tak rozpoczęła się współpraca z lidzbarskim zapalonym filmowcem Tomirem Dąbrowskim. Kilka szybkich filmików pozwoliło nam się oswoić z ciekawą materią świata ruchomych obrazów.
Pomysły na produkcję wpadają czasami w nieoczekiwanych momentach. Znajomi z Bartoszyckiego Stowarzyszenia Historyczno- Eksploracyjnego „Rosenthal” prezentowali wystawę w nieczynnym areszcie w Bartoszycach.

Po takiej wiadomości nastąpiła wymiana korespondencji i otrzymaliśmy zgodę od starosty na nagrywanie.Piękny budynek stał się powodem do sięgnięcia po historię z 1945 roku. Luźna interpretacja książki „Mój 33 rok życia”. Bohater trafia po tułaczce przez Kłębowo, Lidzbark Warmiński do aresztu w Bartoszycach. Dalsze losy można poznać, czytając całą książkę.

Przygotowania trwały dwa tygodnie. Zbieranie rekwizytów i aktorów. Nie obyło się bez trudności. Na szczęście kino to magia i można zrobić duży projekt z dobrymi przyjaciółmi. Zostało nam jeszcze kilka scen i w planach festiwal w Pabianicach.

Serdeczne podziękowania dla: Marty Orłowskiej, Leszek Mackiel, GHG Guttstadt wszystkich, którzy wsparli projekt w areszcie.
Nie było by tego projektu bez pomocy Starostwa w Bartoszycach. Wielkie podziękowania dla wszystkich osób które zaufały w nasze pomysł
Rafał Pliszka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. walić CygańcóFF #2533175 | 195.136.*.* 9 lip 2018 15:28

    jedyny lidzbarski filmowiec to Fiodor !!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages