środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Nie czekaj, zdobądź nowy zawód, który może być pasją

2018-07-04 14:28:53 (ost. akt: 2018-07-04 14:57:04)
Centrum Edukacji Zawodowej

Centrum Edukacji Zawodowej

Autor zdjęcia: Fot. materiały szkoły

Wiadomo, że nieustannym warunkiem rozwoju jest kształcenie się. Chcącym, podnieść swoje kwalifikacje, zyskać nowe umiejętności na przeciw wychodzą szkoły policealne ze swoją bogatą ofertą kształcenia.

Placówki te mają kierunki, które cieszą się największym powodzeniem na uczelniach wyższych, ale... nie brakuje tam także takich, których próżno szukać na dobrych uniwersytetach.

Uczniem szkoły policealnej może zostać niemal każdy spełniający proste warunki formalne, zazwyczaj nauka trwa dwa lata (cztery semestry).

Lidzbarskie Centrum Edukacji Zawodowej mieszczące się w zabytkowym budynku przy ulicy Mazurskiej 2 w swojej ofercie ma kierunki rokujące w przyszłości i dopasowane do sytuacji gospodarczej regonu.

Obecnie w liceum dla dorosłych trwa nabór na pięć kierunków, niemal specjalistycznych, które pozwalają zdobyć nowy zawód.

Jednym z nich jest HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, która pod nadzorem lekarza stomatologa prowadzi działalność higieniczno-profilaktyczną.

Absolwenci tego kierunku mogą pracować w gabinetach dentystycznych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prywatnych gabinetach stomatologicznych, poradniach i klinikach dentystycznych, gabinetach profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w przedszkolach i szkołach.

Kolejny zawód to OPIEKUN MEDYCZNY. Profesją tą warto zainteresować się choćby z tego względu, że daje szerokie możliwości zatrudnienia.

Można pracować w różnego rodzaju placówkach medycznych, tj. szpitalach, hospicjach, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacyjnych, a także domach pomocy społecznej, fundacjach wspierających chorych i potrzebujących oraz prywatnych klinikach. Można też świadczyć swoje usługi w ramach indywidualnej opieki nad pacjentem, w jego domu.

TERAPIA ZAJĘCIOWA to kolejny ciekawy kierunek. Absolwent terapii zajęciowej może podjąć pracę w całodobowych domach pomocy społecznej, dziennych domach pomocy społecznej, hospicjach, klubach seniora, oddziałach szpitalnych takich jak: rehabilitacji leczniczej, ortopedycznych, neurologicznych, geriatrycznych, dziecięcych, psychiatrycznych, pulmonologicznych, organizacjach pozarządowych na rzecz osób wykluczonych społecznie (np. bezrobotnych, bezdomnych, niepełnosprawnych itp.), ośrodkach rehabilitacyjno-oświatowych w systemie szkolnictwa specjalnego; psychiatrycznych oddziałach dziennych, sanatoriach, przedszkolach i szkołach integracyjnych i specjalnych, środowiskowych domach pomocy społecznej i temu podobnych...

Ważnym i rozwijającym się zawodem jest TECHNIK WETERYNARII. Absolwenci tego kierunku powinien szukać zatrudnienie w gospodarstwach hodowlanych, stadninach koni, przychodniach weterynaryjnych, laboratoriach analitycznych, a także firmach produkujących pasze i dodatki do pasz.

I coraz bardziej popularny i doceniany... TECHNIK MASAŻYSTA. Absolwenci tego kierunku mogą podjąć pracę między innymi w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, stowarzyszeniach osób niepełnosprawnych, klubach sportowych, gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej. Kształcąc się poznają między innymi anatomię człowieka, podstawy fizjoterapii, wykonywania masażu relaksacyjnego, medycznego i sportowego.

Centrum Edukacji Zawodowej
ul. Mazurska 2, Lidzbark Warmiński
tel.508-058-766
www.cez.olsztyn.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages