Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Chopin w malarstwie i muzyce

2018-07-02 09:27:35 (ost. akt: 2018-07-02 09:35:51)
Podczas spotkania wysłuchać można było różnorodnych kompozycji Fryderyka Chopina, w tym Etiudy rewolucyjnej c-moll Op. 10, Nr 12.

Podczas spotkania wysłuchać można było różnorodnych kompozycji Fryderyka Chopina, w tym Etiudy rewolucyjnej c-moll Op. 10, Nr 12.

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W czwartek 28 czerwca Oranżeria Kultury zainaugurowała Spotkania Czwartkowe, na które zapraszać będzie publiczność w sezonie letnim. W każdy czwartek lipca i sierpnia odbędą się różnorodne spotkania z kulturą, sztuką, muzyką i literaturą.

Pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem Fryderyka Chopina. Publiczność mogła podziwiać monumentalny portret kompozytora, którego autorem jest Mariusz Kaldowski malarz, grafik, laureat wielu prestiżowych nagród, które swoje prace wystawia w Polsce i poza jej granicami.

Znany jest lidzbarskiej publiczności m.in z prezentowanej w ubiegłym roku wystawy pt. „Pejzaże pięknem malowane”. Na czwartkowym spotkaniu wysłuchaliśmy opowieści o różnorodnej twórczości Mariusza Kaldowskiego, a także o kulisach powstawania portretu Chopina.

Prezentacji obrazu towarzyszyła muzyka w wykonaniu młodych, utalentowanych pianistów z Warmii: Oskara Piędziaka, Julii Najdrowskiej, Aleksandry Daniluk oraz Alicji Szalkowskiej. Wszyscy są uczniami, bądź absolwentami szkół muzycznych i wiążą swoją przyszłość z dalszym kształceniem w dziedzinie muzyki.

Portret Chopina będzie można obejrzeć w Oranżerii Kultury przez całe lato. A już dzisiaj zapraszamy na kolejne Spotkania Czwartkowe, które odbędzie się 5 lipca o godzinie 18:00. Poświęcone będzie historii naszej małej ojczyzny. Wykład dr Seweryna Szczepańskiego, pracownika Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, przybliży historię rodzin żydowskich zamieszkujących tereny Prus Wschodnich oraz opowie o miejscach pamięci obecnych w naszym regionie.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages