Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Polsko-Niemieckie warsztaty artystyczne

2018-06-28 11:00:16 (ost. akt: 2018-06-28 11:53:53)
Polsko-Niemieckie warsztaty artystyczne ,, Inspiracje wokół człowieka".

Polsko-Niemieckie warsztaty artystyczne ,, Inspiracje wokół człowieka".

Autor zdjęcia: materiały MDK

Młodzieżowy Dom Kultury gościł uczniów z Kunstschule oraz z zaprzyjaźnionej szkoły Franziskus Gymnasium w Lingen. W dniach od 1 czerwca do 9 czerwca 2018r. odbyły się Polsko-Niemieckie warsztaty artystyczne ,, Inspiracje wokół człowieka".

Kreatywne tygodniowe działania zwieńczyło uroczyste podsumowanie projektu wraz z wystawą eksponującą prace 36-osobowej międzynarodowej grupy. Już w pierwszym dniu spotkania młodzież z opiekunami udała się na wspólną wycieczkę do Garncarskiej Wioski, gdzie mogła poznać oblicze tradycji i historii naszego regionu.

Oprócz własnoręcznie wykonanych wytworów z gliny uczestnicy wymiany doświadczyli niepowtarzalnego kontaktu ze światem roślin w Rajskim Ogrodzie. To tam mieli okazję pobudzić zmysły smaku, dotyku, węchu i słuchu. Wzięli też udział w koncercie Chopinowskim, który odbył się w amfiteatrze tego malowniczego miejsca.

W czasie warsztatów oprócz działań plastycznych, ekspresyjnych masek, papierowych postaci, płaskorzeźb z gipsu, rzeźb z gliny, kompozycji na drewnie w kolorach flag oraz techniki decoupagu na korze, zorganizowane zostały również warsztaty taneczne w Zaciszu Leśnym oraz na Bulwarze Miejskim.

Kreatywna młodzież wykazała się aktywnością podczas w sesji zdjęciowej, którą realizowała Paulina Zdanowicz. Świetną zabawę naszym gościom i mieszkańcom powiatu lidzbarskiego zapewniła grupa teatralno - kabaretowa, grupy taneczne oraz zespół WILD z MDK . Wspaniałe instrumentalno - wokalno - taneczne show zaserwował widzom zespół ,,Dragons" z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie przygotowany przez naszą absolwentkę p. Agatę Graczyk.

To był twórczy tydzień, zróżnicowany atrakcyjnymi działaniami, a przede wszystkim zwieńczony przyjaźniami i cudownymi wspomnieniami, do których z pewnością młodzi artyści będą wracać nie tylko myślami.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mdklidzbarkwarm

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages