Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Święci wychodzą ponad ramy

2018-06-28 10:37:44 (ost. akt: 2018-06-28 10:55:06)
Spotkanie w klubie Naszej Małej Ojczyzny.

Spotkanie w klubie Naszej Małej Ojczyzny.

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Z okazji 70 rocznicy przybycia sióstr Pallotynek do Lidzbarka Warmińskiego i siódmej rocznicy śmierci S.M Julitty Gołębiowskiej SAC Oranżeria Kultury organizuję spotkanie w klubie Naszej Małej Ojczyzny.

W czwartek 12 lipca o godzinie 18.00 w lidzbarskiej Oranżerii Kultury odbędzie się kolejne zebranie w klubie Naszej Małej Ojczyzny. Podczas wystawy zaprezentowane zostanie malarstwo, projekty wnętrz i kaplic, projekty okładek, plansz edukacyjnych do nauczania katechezy a także poezję, której była autorką. Na spotkaniu usłyszymy opowieść o siostrze Julicie Gołębiowskiej, jej pracy, a także o Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego popularnie zwanych Pallotynkami.

Siostra Julitta Gołębiowska urodziła się w Makowszczyźnie, a jej dzieciństwo przypadło na okres II wojny światowej. Po wojnie wraz z rodziną przeniosła się w okolice Lidzbarka Warmińskiego. W 1950 roku została przyjęta do Zgromadzenia Sióstr Pallotynek. Ze względu na swoje uzdolnienia skończyła kurs grafiki użytkowej na ASP w Krakowie, a później studia dzienne na ASP w Gdańsku. Jej dorobek artystyczny jest niezwykle bogaty i różnorodny w zakresie form.


Bezpłatne zaproszenia oczekują na Was w Oranżerii Kultury.
Kontakt: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel. 517 262 146

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages