Karatecy wrócili z ośmioma medalami

2018-06-27 08:34:15(ost. akt: 2018-06-27 08:37:23)

Autor zdjęcia: Arek Pakuła

Dziesięciu karateków z Lidzbarka Warmińskiego wzięło udział w mistrzostwa województwa w Olsztynie. Lidzbarczanie zdobyli aż osiem medali. — Cieszy nas dobra forma zawodników — podsumował start sensei Andrzej Litwin.
W poprzednią niedzielę 17 czerwca w hali "Urania" w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko — Mazurskiego Karate Kyokushin. W zawodach uczestniczyło aż 260 zawodników i zawodniczek z czternastu klubów.
Dziesięcioosobowa reprezentacja Lidzbarka Warmińskiego wywalczyła osiem medali: trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe.

Złote krążki zdobyli: Marta Zawadzka ( kategoria junior młodszy), Weronika Konwicka ( kategoria junior), Adrian Wzorek ( kategoria junior). Srebrne medale wywalczyli: Aleksandra Bakuła ( kategoria junior młodszy), Michał Jasinowicz ( kategoria kadet ), Aleksy Żukowski ( kategoria kadet młodszy).

Natomiast Brązowe medale zdobyli Maciej Jowik (kategoria junior) oraz Antonina Szram ( kategoria młodzik młodszy).
— Cieszy nas dobra forma zawodników, których zobaczymy po wakacjach w kolejnych startach w Turniejach Ogólnopolskich, Mistrzostwach Polski i Europy — powiedział Andrzej Litwin, trener zawodników.