środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

„Mikrospołeczeństwo, mikroorganizmy, mikrokosmos”

2018-06-24 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-24 13:36:18)

Autor zdjęcia: Małgorzata Kirol

Galeria Art-Nova w Ornecie tym razem zaprezentowała w swoich murach twórczość zbiorową. 15.06.2018 r. mieliśmy przyjemność poznać „Art! Konfrontacje -Mikrokosmos” - prace utalentowanych członków sekcji artystycznej działającej przy Miejskim Domu Kultury.

Galeria Art-Nova w Ornecie tym razem zaprezentowała w swoich murach twórczość zbiorową. Dnia 15.06.2018 r. mieliśmy przyjemność poznać „Art! Konfrontacje -Mikrokosmos” - prace utalentowanych członków sekcji artystycznej działającej przy Miejskim Domu Kultury. Wystawa jak zauważyła jedna z uczestniczek warsztatów p. D. Krasińska jest odbiciem: „mikrospołeczeństwa oraz mikroorganizmów występujących w wielkim integralnym świecie. Elementy wystawy zostały przedstawione tak jak my to widzimy, by każdy mógł odnaleźć coś dla siebie, zastanowić się, doszukać się znaczeń, a może odpowiedzieć na nieoczywiste i niedopowiedziane pytania.”

Iwona Dombek – Rybczyńska, opiekun artystyczny oraz przewodnik po świecie sztuki, zaplanowaną wystawę przekuła w sukces. Łącząc dwie skrajne grupy potwierdziła odwieczną zasadę stanowiącą o tym, że: „sztuka nie zna granic”, tych wiekowych, myślowych i umiejętnościowych. Jak powiedziała: „To jest kosmos, że ludzie chcą tworzyć i chcą się tym dzielić (…) Wystawa to duży ładunek ekspresji, różnych form, wielu barw, po prostu szczęścia, a prace nawet w przypadku najmłodszych uczestników warsztatów, jak można zaobserwować, są bardzo dojrzałe i naprawdę na wysokim poziomie.”

Do konfrontacji doszło między grupą artystyczną Kreatywni Odkrywcy, która twórczo i ciekawie zinterpretowała temat, zatrzymując przy tym świeżość spojrzenia, a grupą artystyczną Prima, nastawioną na samodzielność, świadomie szukającą własnych dróg oraz najlepszych rozwiązań. Jak zaznaczyła I. Dombek – Rybczyńska, podczas warsztatów w obu grupach „było takie samo natężenie tworzenia, takie samo natężenie miłości do tego co się robi oraz do tego co można przekazać innym ludziom.”

Zapraszamy serdecznie do Galerii Art-Nova działającej przy ul. Rycerskiej w Ornecie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 16.00. Wystawa „Art! Konfrontacje - Mikrokosmos” czynna do 25.06.2018 r.

Autorzy fotografii: D. Dziurski, M. Kirol.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages