Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Bezpieczeństwo nad wodą – policjanci i strażacy gotowi do sezonu

2018-06-20 15:33:25 (ost. akt: 2018-06-20 15:51:30)
Miejmy nadzieję, że taka wizualizacja różnych zagrożeń w czasie wypoczynku nad wodą pobudzi wyobraźnię osób korzystających z wodnych kąpieli i zapobiegnie niebezpiecznym sytuacjom.

Miejmy nadzieję, że taka wizualizacja różnych zagrożeń w czasie wypoczynku nad wodą pobudzi wyobraźnię osób korzystających z wodnych kąpieli i zapobiegnie niebezpiecznym sytuacjom.

Autor zdjęcia: materiały KPP

Pokazy z ratownictwa wodnego, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, prezentacja sprzętu ratowniczego i prelekcja z podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą – takie atrakcje zostały przygotowane dla uczniów szkół powiatu lidzbarskiego nad jeziorem Wielochowskim.

We wtorek 19 czerwca 2018 osobom przebywającym nad jeziorami ponownie sprzyjała dobra pogoda, stąd też liczna obecność dzieciaków zaproszonych na pokaz wspólnej akcji lidzbarskich policjantów i strażaków. Odbyła się ona nad jeziorem w Wielochowie. Kilkudziesięciu uczniów ze szkół powiatu lidzbarskiego miało możliwość obejrzenia inscenizowanych sytuacji.

Głównym celem takich działań jest wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa na obszarach wodnych i terenach bezpośrednio do nich przyległych. Tuż przed wakacjami mundurowi chcą zwrócić uwagę na zagrożenia jakie nieść może zbyt beztroska rekreacja wodna. Funkcjonariusze chcą promować odpowiedzialne zachowania i postawy osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie ograniczyć liczbę tragicznych wypadków.

Podczas przeprowadzanych ćwiczeń można było zobaczyć pokaz ratowania osoby tonącej i udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentację sprzętu do ratownictwa wodnego oraz jego praktyczne wykorzystanie. Każdy mógł spróbować swoich sił - jako ratownik, wykonując resuscytację krążeniowo – oddechową na specjalnie przygotowanym w tym celu fantomie. Ćwiczenia te przeprowadzili funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej z Lidzbarka Warmińskiego.

W ramach akcji policjanci z lidzbarskiej komendy zorganizowali punkt informacyjny dotyczący uświadomienia uczestników o zagrożeniach podczas wypoczynku nad wodą. Policjanci przypominali numery alarmowe oraz omawiali sposób powiadamiania służb ratunkowych o zaistniałym zdarzeniu. Promując bezpieczne zachowania na wodą, uczniom przekazywano ulotki informacyjne, które nakłaniają między innymi do korzystania ze strzeżonych kąpielisk.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. col #2523044 | 81.163.*.* 21 cze 2018 12:33

    WYSTARCZY POPATRZEC KOŁO SZPITALA NA KŁADCE DLA KAJKÓW JAKIE BESPIECZESTWO NIE DŁUGO BEDA WYŁAWIAĆ DZIECI .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages