Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Powstanie rondo na Wyszyńskiego

2018-06-19 11:00:00 (ost. akt: 2018-06-19 11:11:41)
Burmistrz miasta Jacek Wiśniowski podpisał umowę na przebudowę skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Orła Białego

Burmistrz miasta Jacek Wiśniowski podpisał umowę na przebudowę skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Orła Białego

Autor zdjęcia: materiały UM

Na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Orła Białego w Lidzbarku Warmińskim powstanie nowe rondo. Mieszkańcy często wspominali, że nie czują się tam bezpiecznie. Inwestycję zapowiadano już dawno, ale dopiero teraz dojdzie do skutku.

Piątek 15 czerwca 2018 r. to ważna data dla komunikacji w Lidzbarku Warmińskim. Burmistrz miasta Jacek Wiśniowski podpisał w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie umowę na przebudowę skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Orła Białego w ciągu drogi krajowej 51.

Wykonawcą inwestycji będzie lokalna firma Piotra Głodowskiego Budokop z Lidzbarka Warmińskiego.

Inwestycja zostanie wykonana w ramach PBDK — Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Jej całkowity koszt — 4,85 miliona złotych. To duży remont ale inwestorem jest także GDDKiA Olsztyn, a koszt jaki poniesie miasto, to jedynie 358,39 tysięcy złotych.

— Dzięki Programowi Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych polskie miasta mogą przebudować miejsca niespełniające obecnych standardów bezpieczeństwa — mówi burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski. — Obecna sytuacja na skrzyżowaniu ulic Orła Białego i Wyszyńskiego nie pozwala na bezpieczne włączanie się do ruchu oraz bezpieczny przejazd tymi drogami. Wpływa to znacząco na długie kolejki aut oczekujących na wyjazd lub wjazd do miasta. Inwestycja poprawi także bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów korzystających z tego miejsca.

Rondo ma się pojawić jeszcze w tym roku. Nietrudno się domyśleć, że powstanie w miejscu dotychczasowego skrzyżowania. Będzie miało trzy wloty.

Powstaną przy nim nowe chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie oraz układ drogowy. Przebudowane zostaną także zjazdy i włączenia ulic poprzecznych wraz w oznakowaniem i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ciekawostką jest, że inwestycja ta zakłada rozebranie nieużywanego od wielu lat budynku byłego hotelu pielęgniarek, stojącego przy ul. Orła Białego. Jak twierdzą urzędnicy teren ten zostanie wykorzystany w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych i układu komunikacyjnego skrzyżowania.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ~ !!! ~ Sport #2535346 | 83.31.*.* 12 lip 2018 22:28

  Tu serdecznie dziękuję za naprawienie urządzenia "rowerku" do ćwiczeń stawów przy placu zabaw dla dzieci przy ul Lipowej. Mimo ulewnego deszczu mogłam spokojnie poćwiczyć. Mam nadzieję że nikt już go nie zepsuje. DZIĘKUJĘ :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. !!! #2531547 | 83.31.*.* 5 lip 2018 22:02

  Mija następny tydzień plany co do ronda się szykują URZĄDZENIE DO TRENINGU CZY REHABILITACJI STAWÓW NÓG NADAL ŹLE PRACUJE.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Sport - dlaczego tu piszę??? #2530807 | 83.31.*.* 4 lip 2018 22:37

  Od poniedziałku czekałam na uruchomienie "rowerka" urządzenie do ćwiczeń - przy placu zabaw dla dzieci. Niestety drugi tydzień a urządzenie nadal nieczynne tj zamiast wznosić się i opadać jak pedały w rowerze ślizgają się jak narty na trawie. Może właśnie pisząc przy temacie powstania nowego ronda ktoś to przeczyta i pomoże mi. Owszem jest nad Łyną, na placu Ireny Kwinto koło szkoły nr 4 ale tu było najbliżej i najlepszy klimat: ani za gorąco ani za zimno i w ciszy. BARDZO PROSZĘ O POMOC W TEJ REHABILITACJI ZA CO Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. CYK #2522532 | 213.5.*.* 20 cze 2018 16:03

  A jak będzie kierowany ruch ?, gdzie będzie objazd na czas budowy ronda? Rondo jest ważne , ciężko jest przejechać to skrzyżowanie od str. Wyszyńskiego (w godz. szczytu)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Drogowiec #2522186 | 81.163.*.* 20 cze 2018 08:37

  Rondo na Orła Białego to wielki bezsens- to dosłownie malwersacja funduszy unijnych. Rondo powinno być na Bartoszyckiej bo tam to jest niebezpiecznie. Przecież na Orła Białego to nawet nie skrzyżowanie a wlot drogi podporządkowanej zaledwie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages