Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa

2018-06-18 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-18 14:34:03)
Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i porządku Publicznego Powiatu Lidzbarskiego

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i porządku Publicznego Powiatu Lidzbarskiego

Autor zdjęcia: materiały starostwa

W siedzibie starostwa powiatowego 12 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Lidzbarskiego.

Przewodniczącym komisji jest starostwa powiatu lidzbarskiego Jan Harhaj i to on przywitał członków komisji oraz przybyłych gości wśród których byli: szef Prokuratury Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim Andrzej Krzywiel, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Jadwiga Czerniawska, Powiatowy Lekarz Weterynarii Krzysztof Rudziński, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Julitta Kowalska oraz Dariusz Iskra p. o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych.

Podczas posiedzenia opiniowano między innymi prace z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu.

Powiatowy Lekarz Weterynarii przedstawił sprawozdanie dotyczące stanu bezpieczeństwa sanitarno-weterynaryjnego na obszarze naszego powiatu w 2017 roku. Julitta Kowalska podała informację o działalności Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lidzbarku Warmińskim w 2017 roku.

Jak się okazuje największym problemem napotykanym przez PINB jest ustalenie właścicieli budynków, które są w bardzo złym stanie technicznym i stwarzają zagrożenie życiu ludzi.

Kolejne rozmowy toczyły się na temat bezpieczeństwa drogowego w okresie zimowym z uwzględnieniem akcji zimowego utrzymania dróg w 2017 r.

Pozytywnie zaopiniowane zostało sprawozdanie z zakresu realizacji "Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2014 – 2017 Bezpieczny Powiat Lidzbarski".

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Normalny używający #2521976 | 91.89.*.* 19 cze 2018 20:19

  Nieraz widziałem Starostę jak jeżdząc służbową Skodą nie używał wcale kierunkowskazów na rondach.Nawet nagrała mi się jego jazda na kamerce.Czy staroście nie wypada używać kierunków ?Inna sprawa ,że Skoda parkować może dosłownie wszędzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ajsjsj #2521668 | 94.254.*.* 19 cze 2018 12:15

  I tyle? Nic konkretnego np czy beda planowane jakies kamery dodatkowe itp?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. C#@12yt #2521240 | 94.254.*.* 18 cze 2018 16:32

  Odpowiedzialni za bezpieczeństwo w naszym mieście i powiecie spotkali się w zamkniętym gronie. Sami sobie złożyli sprawozdania, sami się ocenili i sami sobie pogratulowali. Potem poszli do domu w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Ciekawsza byłaby ocena ludzi których te służby ochraniają. Najpewniej mniej byłoby samozadowolenia u tych państwa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages