Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Łaniewskie spotkania ze sztuką

2018-06-18 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-18 15:35:32)
Łaniewianie w filharmonii

Łaniewianie w filharmonii

Autor zdjęcia: materiały stowarzyszenia

W Łaniewie odbywa się cykl "Spotkań ze sztuką". Mieszkańcy między innymi poznają tajniki muzyki klasycznej. Zajęcia prowadzi Mariola Adela Karpowicz. 16 czerwca pojechali posłuchać muzyki na żywo w olsztyńskiej filharmonii.

W ostatnią sobotę 16 czerwca uczestnicy projektu "Spotkanie ze Sztuką", sfinansowanego ze środków Fundacji PZU, mieli wielką przyjemność wziąć udział w wydarzeniu jakim było niewątpliwie zakończenie 72. sezonu artystycznego w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

Na wyjątkowość tego wydarzenia miał wpływ udział znakomitej koreańskiej skrzypaczki Bomsori Kim, która zagrała jeden z najpiękniejszych koncertów solowych — Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 Piotra Czajkowskiego.

Wszystkich zachwyciła swoja wirtuozerią i charyzmą. Występ artystki publiczność nagrodziła gromkimi brawami na stojąco. W antrakcie, w holu odbyło się bezpośrednie spotkanie z artystką podczas podpisywania przez nią płyt płyt.

Po przerwie, wysłuchano kompozycji Feliksa Nowowiejskiego "Missa Pro Pace" op. 49 nr 3., co w tłumaczeniu znaczy: "Msza w intencji Pokoju".

Orkiestrze w wykonaniu dzieła słynnego patrona filharmonii towarzyszył chór "Cantores Varmienses" pod dyrekcją Benedykta Błońskiego.

Obydwa Koncerty poprowadził maestro Piotr Sułkowski.
Atmosfera Filharmonii, muzycy i wykonanie koncertów sprawiło, że z prawdziwą przyjemnością słuchało się muzyki poważnej.
J.M.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages