Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Medalowi zapaśnicy LUKS Warmia

2018-06-15 10:00:00 (ost. akt: 2018-06-15 10:38:18)

Autor zdjęcia: materiały klubu

Zapaśnicy LUKS Warmia w dniach 9 - 10 czerwca wzięli udział w czwartym Rzucie Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur w Rynie oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Sumo w Białymstoku.

Czwarty Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur w stylu wolnym, młodzik odbył się 9 czerwca w Rynie. Zawodnicy LUKS Warmia zdobyli cztery złote, jeden srebrny i siedem brązowych medali.

Złoto w swoich kategoriach wywalczyli: (34) Hubert Parzych, (48) Rafał Wangin, (57) Jakub Walczyński,(FW 54) Aleksandra Bartczak.

Srebrny Medal zdobył Kamil Nowak (75kg), a brązowe przywieźli: (41) Kacper Kuchalski, (FW50) Wiktoria Trawińska, (41) Jakub Sosnowski, (48) Kacper Parszuta, (52) Kamil Boiwka, (62) Konrad Ponczkowski oraz (FW50) Marta Machowicz.
Łącznie w turnieju stoczono 81 walk.

Tego samego dnia w Międzynarodowym Turnieju im. T. i Z. Strusa (zapasy kobiet, junior w Siedlcach złoty medal w swojej kategorii 76 wywalczyła Ewelina Kaczyńska. W turnieju stoczono łącznie 21 walk.

Natomiast w dniach od 9 do 10 czerwca w Białymstoku odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo (strefa D). Wystartowali w nich reprezentanci: Kujaw, Mazowsza, Podlasia, Pomorza oraz Warmii i Mazur.

LUKS Warmia wsparł w tych zawodach specjalizujących się od niedawna w sumo zawodników UKSJ Nippon z Olsztyna.

Reprezentantów Warmii i Mazur wzmocnili też zapaśnicy Budowlanych Olsztyn. Reprezentacja naszego województwa dobrze się spisała — wróciła z 16 medalami.

W kategorii kobiety, młodzik srebro w swojej kategorii 55 kg zdobyła Aleksandra Bartczak, a Wiktoria Trawińska (50kg) zdobyła brąz. Drużynowo kobiety z naszego województwa nie trafiły na "pudło", ale w klasyfikacji województw Warmii i Mazury znalazły się na trzecim miejscu.

Zawodnicy LUKS Warmia w kategorii mężczyźni, młodzik tez bardzo dobrze się zaprezentowali. Srebrne medale zdobyli: (40kg) Kacper Kuchalski, (50) Rafał Wangin oraz (55) Kamil Boiwka. Brązowe medale przywieźli: (60) Wiktor Ruszyński, (65) Konrad Ponczkowski i (75) Kamil Nowak.

Drużynowo LUKS Warmia zajęła drugie miejsce. A Warmia i Mazury w klasyfikacji województw znalazła się na miejscu pierwszym.