Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wystawa fotografii Beksińskiego

2018-06-14 09:21:37 (ost. akt: 2018-06-14 09:28:09)
Fot. Wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego można oglądać w zamku do 7 października

Fot. Wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego można oglądać w zamku do 7 października

Autor zdjęcia: fot. Mariola Adela Karpowicz

W lidzbarskim zamku pojawiła się nowa wystawa, tym razem fotografii autorstwa Zdzisława Beksińskiego z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wernisaż odbył się 7 czerwca.

Wystawa prezentuje wybór z najważniejszego zbioru prac fotograficznych artysty, z Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Kolekcja fotografii Zdzisława Beksińskiego z lat 1953-1959 to własny wybór artysty, pokazujący pełny obraz poszukiwań i dokonań w dziedzinie fotografii awangardowej.

Głównym kryterium wyboru prac na lidzbarską ekspozycję była jest idea pokazania pełnego spectrum twórczości Beksińskiego w dziedzinie fotografii. Zobaczymy znakomite akty, studia portretowe, fotografię eksperymentalną, zdjęcia pejzażowe, montaże. Są to oryginalne prace artysty, fotografie na papierze, czarno-białe odbitki bromowosrebrowe.

Zdzisław Beksiński fotografią zajmował się stosunkowo krótko, w latach 1953–1959. W tym czasie stworzył jednak dzieła wybitne, dziś zaliczane do najciekawszych w historii polskiej fotografii.

Znaczną część swych fotografii, bo blisko 150, Zdzisław Beksiński podarował Muzeum Narodowemu we Wrocławiu i jest to największy w Polsce zbiór dzieł fotograficznych artysty. Na wystawę wybrano prace spośród najbardziej interesujących z kolekcji. Wystawę można podziwiać do 7 października 2018 roku.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages