Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Czytanie na bulwarze

2018-06-12 09:04:32 (ost. akt: 2018-06-12 09:11:11)
Fot. — Uczniowie lidzbarskiej "czwórki" udowodnili, że bulwar nad Łyną jest znakomitym miejscem do… czytania

Fot. — Uczniowie lidzbarskiej "czwórki" udowodnili, że bulwar nad Łyną jest znakomitym miejscem do… czytania

Autor zdjęcia: Fot. Wojciech Karolonek

Bulwar nad Łyną powstał w 2017 roku i od razu stał się ulubionym miejscem spacerów mieszkańców miasta i magnesem przyciągającym turystów. Uczniowie lidzbarskiej "czwórki" postanowili pokazać, że stanowi on też dobre miejsce do… czytania.

Sprzyjają temu gęsto ustawione ławeczki, piękne plenery i bliskość przyrody. Relaks w takim otoczeniu z książką w ręku to niezapomniane przeżycie!
8 czerwca 2018 roku włączając się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam” nastolatki z kl. VI b w towarzystwie swojej wychowawczyni i nauczyciela bibliotekarza o godz. 10 udały się z ulubionymi lekturami na przepiękny lidzbarski bulwar. Przemierzyli całą jego długość zatrzymując się w urokliwych jego zakątkach i przy pomnikach przedstawiających osoby związane z Lidzbarkiem, aby przeczytać choć fragment zabranej ze sobą pozycji i uwiecznić te chwile na pamiątkowych fotografiach. Spotkani przypadkowo przechodnie przypatrywali się z ciekawością młodym ludziom z książką w ręku. Największe zainteresowanie wzbudziło ustawienie się czytającej klasy przy fontannie!

Happening zakończył się prezentacją wybranych dzieł przy pomniku Ignacego Krasickiego ustawionego nieopodal Oranżerii Kultury, dokąd grupa udała się, aby uczestniczyć w lekcji bibliotecznej związanej z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam” zainicjowana przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole” została pomyślana jako odpowiedź na dramatyczny spadek czytelnictwa w Polsce. Miała za zadanie pokazać społeczeństwu, że jednak młodzi ludzie czytają. W bieżącym roku odbyła się jej trzecia edycja. Uczniowie ze wszystkich typów szkół i placówek oświatowych w pomysłowy sposób chcieli udowodnić i jednocześnie przekonać nieprzekonanych, że warto czytać dosłownie wszędzie i można to robić w każdych warunkach. W ubiegłych latach dzięki tej akcji pobito rekord masowego czytania.
Wojciech KarolonekCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages