Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Zakończył się Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych

2018-06-03 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-03 18:16:17)
Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych "Czas na ser" w Lidzbarku Warmińskim

Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych "Czas na ser" w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

To był już ósmy Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych "Czas na ser" w Lidzbarku Warmińskim. Kolejny raz odbył się konkurs na najlepsze sery wytwarzane tradycyjnymi metodami. Warto jednak wiedzieć, że smaczne i zdrowe są nie tylko te nagradzane.

Wszystkie produkty, które są dopuszczane do festiwalu mogą się pochwalić najlepszą w Europie jakością. Dbają o to organizatorzy — lidzbarska firma Agrovis i Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, wpierani przez Hotel Krasicki.

Ten kto pojawił się w ten weekend na dziedzińcu zamkowym nie mógł się czuć zawiedziony.

Na straganach pojawiły się nie tylko sery, twarogi, oscypki, pasty ale też dodatki do serów takie jak znakomitej jakości oliwa, czy konfitury, ale też napoje, w tym kwas chlebowy.

Nie tylko można było się zaopatrzyć w doskonałe produkty. Można też było poznać tajniki produkowania zdrowych kefirów i jogurtów w warunkach domowych, dowiedzieć się jak łączyć sery i cytrynowe konfitury oraz poznać smaki oliwy.

Był też warsztat smaku, który przybliżył sery: Manchego z Hiszpanii, Kaszkawał z Bułgarii, kozi z niebieską pleśnią z Francji, Corabbey z Irlandii oraz ser z aromatem mleka zagęszczonego z Białorusi.

Za najlepsze sery w tym roku komisja uznała: Ser Hrabiny z gospodarstwa w Ślesinie (Spiżarnia Hrabiny Potulickiej), Śnieżną Dolly i Groseran Królewski produkcji Groser Moniki Lason, Kornik Jacka Krupy oraz ser owczy dojrzewający Rancza Frontiera.

Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych "Czas na ser" w Lidzbarku Warmińskim rozpoczął się w piątek sympozjum serowarskim, a zakończył o godz. 16.00 w niedzielę.
Kolejny za rok (krótki filmik z tegorocznego znajdziecie na naszej stronie FB).
lubPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages