Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

W Lidzbarku Warmińskim spróbujesz najlepszych serów

2018-05-23 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-23 15:13:57)
Festiwal Sera "Czas na ser" w LW

Festiwal Sera "Czas na ser" w LW

Autor zdjęcia: Mariola Adela Karpowicz, Ewa Lubińska

Najlepszych w Europie serów będzie można spróbować niedługo w Lidzbarku Warmińskim podczas ósmego już Festiwalu Serów Farmerskich i Tradycyjnych. Zaplanowano go na trzy dni od 1 do 3 czerwca.

Smak serów: Manchego z Hiszpanii, Kaszkawał z Bułgarii, koziego z niebieską pleśnią z Francji, Corabbey z Irlandii, czy sera z aromatem mleka zagęszczonego z Białorusi poznamy już w sobotę 2 czerwca.

Program imprezy pt. "Czas na ser" 1 czerwca przewiduje sympozjum serowarskie skierowane do małych wytwórców i pasjonatów serów tradycyjnych.

Tego samego dnia — w piątek — odbędą się obrady komisji konkursowej, która wybierze najlepsze sery festiwalu.

Najważniejszym dniem dla gości imprezy będzie sobota 2 czerwca, kiedy to na dziedzińcu przedzamcza pojawią się stoiska serowarskie i rozpocznie się degustacja oraz sprzedaż serów.

To właśnie na sobotę o godz. 10.00 zaplanowano oficjalne otwarcie Festiwalu „Czas na Ser”. Godzinę później zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczenie nagród.

Podczas trzydniowego festiwalu poznamy nie tylko najlepsze europejskie sery ale też ich mariaż z oliwami, sosami i konfiturami na bazie cytryn.

Tradycyjnie festiwalowi będą towarzyszyły warsztaty smaku i domowego wyrobu jogurtu oraz kefiru.

Na dziedzińcu lidzbarskiego przedzamcza pojawią się także muzycy, którzy zagrają do degustacji serów, ale też nalewek, miodów pitnych, lokalnych piw, czy zupy serowej i przysmaków kuchni warmińskiej. Organizatorzy planują również animacje dla dzieci.

Do imprezy włączy się lidzbarski zamek, gdzie w sobotę zaplanowano grę zamkową "Poszukiwania skarbu kustosza", a w niedzielę pokaz warzenia piwa chlebowego wytwarzanego według tradycji średniowiecznej (z degustacją).

Festiwal zakończy się o godz. 16.00 w niedzielę.
lub

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages