Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Nie zastosowali się do przepisów - stracili prawa jazdy

2018-05-21 12:37:09 (ost. akt: 2018-05-21 13:51:25)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Działania policjantów wykazują, że pomimo surowych konsekwencji nadal trafiają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Tylko podczas tego weekendu policjanci wyeliminowali 2 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwolona prędkość.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie powyżej 50 km/h dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Tak właśnie dokument uprawniający do kierowania samochodem straciło 2 kierujących na terenie powiatu lidzbarskiego.

Podczas pomiaru prędkości w miejscowości Rogóż na drodze krajowej K-51 policjanci lidzbarskiej drogówki zatrzymali kierującego seatem cordoba na olsztyńskich nr rejestracyjnych. 46-latek jechał z prędkością 109 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Mieszkaniec Olsztyna nie kwestionował swojej winy. Twierdził, że był zdenerwowany bo pokłócił się z partnerką i nie zauważył ograniczenia.

Kolejny zatrzymany kierowca, to 35-latek z powiatu gliwickiego. Mężczyzna kierując osobowym citroenem, na tym samym odcinku drogi jechał z prędkością 103 km/h. W pojeździe z 35-latkiem podróżowała jego żona oraz dwójka malutkich dzieci.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też kierującym prawo jazdy na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekroczając prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pitters #2505606 | 87.205.*.* 21 maj 2018 18:27

    Powinni cebulakom zabierać samochody, a nie prawa jazdy.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages