Pierwsza runda Mistrzostw Polski za nami

2018-05-18 09:12:18(ost. akt: 2018-05-18 09:27:07)
W bramkach startowych I Rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie stanęło 214 zawodników z Polski, Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy oraz Białorusi.

Autor zdjęcia: Tomasz Nykiel

W ciągu dwóch dni — 5 i 6 maja 2018 roku na torze motocrossowym przy ulicy Wrzosowej w Lidzbarku Warmińskim rozegrana została pierwsza runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Znakomicie zaprezentował się Paskal Myhan.
W bramkach startowych stanęło 214 zawodników z Polski, Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy oraz Białorusi. Piękna, majowa pogoda sprawiła, że zmagania oglądały tłumy sympatyków motocrossu.

W rywalizacji uczestniczyli również zawodnicy lidzbarskiego Moto Klubu. Swój kunszt jazdy na motocyklu udowodnił ponownie Paskal Myhan, który po emocjonującej walce zajął trzecie miejsce w klasie MX 85.
W klasie MX 2 Dawid Mroczek ukończył zawody na 16. pozycji na łącznie sklasyfikowanych 47 zawodników.

Łukasz Baliński oraz Jakub Hanusz, po swoich bardzo dobrych pierwszych wyścigach, zmuszeni byli wycofać się z rywalizacji.
Zawody zostały w bardzo ciepłych słowach ocenione przez władze Polskiego Związku Motorowego, jak i samych zawodników, którzy byli pełni uznania poziomu organizacyjnego imprezy.