środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Spotkania ze sztuką w Łaniewie

2018-05-17 09:58:44 (ost. akt: 2018-05-17 10:12:18)
W Łaniewie rozpoczął się projekt "Spotkania ze sztuką". Beneficjenci poznają bliżej zawód aktora i najbardziej znanych kompozytorów

W Łaniewie rozpoczął się projekt "Spotkania ze sztuką". Beneficjenci poznają bliżej zawód aktora i najbardziej znanych kompozytorów

Autor zdjęcia: materiały organizatora

"Spotkania ze sztuką" to tytuł projektu, który realizuje stowarzyszenie "Razem dla Łaniewa". Beneficjenci spotykają się z ludźmi sztuki. To dopiero początek. W planach jest między innymi wyjazdy do olsztyńskiej filharmonii i teatru.


Pierwsze spotkanie odbyło się w poniedziałek 7 maja wieczorem, oczywiście w Łaniewie i jak nie trudno się domyśleć zorganizowali je członkowie stowarzyszenia "Razem dla Łaniewa".

Tego dnia w świetlicy wiejskiej wspomniani członkowie organizacji oraz inny mieszkańcy sołectwa spotkali się między innymi z aktorem olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza Grzegorzem Gromkiem.

Tego dnia tematem rozmów były przygotowania do uczestnictwa w projekcie zaplanowanym do realizacji na dni od 7 maja do 31 października 2018 roku. Chodzi o wspomniany program pod nazwą "Spotkania ze Sztuką", który zostanie sfinansowany przez Fundację PZU.

Kolejne spotkanie odbyło się 10 maja wieczorem. Tym razem uczestnicy projektu poznawali najznakomitszych klasyków wiedeńskich, czyli Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena. Zajęcia prowadziła lidzbarska nauczycielka muzyki Mariola Adela Karpowicz.

Tego dnia nie tylko słuchano muzyki, ale też śpiewano pieśń Mozarta "Przybywaj, piękna wiosno" oraz fragment czwartej części IX Symfonii Beethovena "Odę do radości" w tłumaczeniu Gałczyńskiego, a dzisiejszy Hymn Unii Europejskiej.
— W ramach tego projektu będą się odbywały zajęcia muzyczne i teatralne — opowiada Jolanta Maciejewska, organizatorka zajęć. — Zaplanowaliśmy także wyjazdy do filharmonii i teatru.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages