Szosowali po drogach powiatu

2018-05-16 12:41:47(ost. akt: 2018-05-16 12:50:26)
Rowerzyści mieli do pokonania ponad 120 kilometrów. W kategorii open zwyciężył Artur Korc z Giżycka, wśród kobiet najlepsza była Beata Stankiewicz z Pasłęka.

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Aż 124 rowerzystów stanęło 13 maja na starcie pierwszego Lidzbarskiego Wyścigu Szosowego. Emocje sięgały zenitu. Zawodnicy musieli pokonać ponad 120 kilometrów. Najszybszy był Artur Korc. Wśród kobiet zatriumfowała Beata Stankiewicz.
W minioną niedzielę w Lidzbarku Warmińskim odbyła się pierwsza edycja Lidzbarskiego Wyścigu Szosowego. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Rowerowy Lidzbark. Do organizacji włączył się też Urząd Miejski w Lidzbakru Warmińskim, a patronat nad zawodami roztoczył starosta lidzbarski Jan Harhaj.
— Start i meta zawodów zlokalizowaliśmy pod Termami Warmińskimi — opowiada prezes Stowarzyszenia Rowerowy Lidzbark, a zarazem dyrektor zawodów Paweł Baranowski. — Kolarze ścigali się na ponad 120-kilometrowej trasie, wiodącej przez malownicze tereny gminy Lidzbark Warmiński.

Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na starcie stanęło 124 zawodników i zawodniczek. Zwycięzcą wyścigu został Artur Korc z Giżycka, a wśród kobiet triumfowała Beata Stankiewicz z Pasłęka. Najlepszym zawodnikiem z Lidzbarka Warmińskiego został Łukasz Borkowski.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: kategoria 16/29: Jacek Sargalski Michelin Bloomnet Team Brodnica i Agata Sobota (FTI Racing Team Gdańsk ), kat. 30/39: Piotr Osiński i Wioletta Górska-Sierońska (Www GammaFinanse pl Gdynia); kat. 40/49 lat: Artur Korc i Beata Stankiewicz, kat. 50/59 lat: Sławomir Wawrzyniak (Crossspace Olsztyn) i kat. +60: Vasilij Zaitcev (Kaliningrad)
Nie zabrało także wyścigu dla najmłodszych.

— Już dzisiaj zapraszam wszystkich do udziału w drugiej edycji Lidzbarskiego Wyścigu Szosowego w przyszłym roku — mówi Paweł Baranowski. — Już wiemy na sto procent, że się ona odbędzie.