środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Nie daj się oszukać

2018-05-16 11:43:33 (ost. akt: 2018-05-16 11:46:58)

Autor zdjęcia: Materiały Policji

Mieszańcy miasta, do których wczoraj zadzwonili oszuści, na numer stacjonarny, podając się za policjanta, nie dali się nabrać. Oszust próbował wyłudzić pieniądze twierdząc, że konto ich bankowe zostało zaatakowane przez hakerów.

Tylko wczoraj do mieszkańców naszego miasta, zadzwonił oszust podając się za policjanta i informując o tym, że konto bankowe na którym ma pieniądze zostało zaatakowane przez hakerów. Żeby nie utracić pieniędzy należy przelać je na wskazane przez niego konto. Na szczęcie dzięki czujności i wielu kampaniach informacyjnych mieszkańcy miasta nie dali się oszukać oraz powiadomili o tym policję.

W związku z tym, że tego typu oszustwa mogą się powtarzać, ponownie uczulamy wszystkie osoby starsze o ostrożność w kontakcie z: rzekomymi członkami rodzin, osobami podającymi się za funkcjonariuszy różnych służb czy instytucji. Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Żadna z instytucji publicznych nie żąda pieniędzy, aby móc wykonywać swoje czynności. Jeśli tak twierdzi, prawdopodobnie jest oszustem, zachowaj czujność. Możesz to sprawdzić dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub bezpośrednio do danej instytucji.

Na szczęście oszustom jest coraz trudniej. Za sprawą informacji przekazywanych przez media oraz rozmów i debat z seniorami, mieszkańcy maja coraz większą świadomość.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olo2650 #2502680 | 31.0.*.* 16 maj 2018 12:25

    Dobrze,że,,tylko wczoraj" pojawili się oszuści w Lidzbarku.Gazeto przestań zatrudniać gimnazjalistów na zlecenia!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages