Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Warsztaty w Oranżerii Kultury

2018-05-14 12:22:15 (ost. akt: 2018-05-14 12:40:18)
Gościliśmy w Oranżerii Kultury Annę Skowrońską autorkę książek oraz współwłaścicielkę wydawnictwa  dla dzieci i młodzieży „Muchomor”.

Gościliśmy w Oranżerii Kultury Annę Skowrońską autorkę książek oraz współwłaścicielkę wydawnictwa dla dzieci i młodzieży „Muchomor”.

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Dzień 8 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej - Oranżerii Kultury minął pod hasłem "Alfabet Polski" i "Alfabet Niepodległości". Były to warsztaty dotyczące metodyki pracy z książką w edukacji historycznej młodego pokolenia.


Na warsztaty poranne przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kiwitach. Prezentacja graficzna i opowieść o kompozycji treściowej książek spodobały się dzieciom, które chętnie wzięły udział w zabawowej części spotkania. Ze szczególną przychylnością spotkały się kalambury odgrywane na podstawie uzyskanych informacji m.in. o kasztance, pomocowej organizacji zwanej „armią Hoovera” i kobietach przebranych za mężczyzn w legionach. Z krótkich, zabawnie ilustrowanych haseł składających się na II Rzeczpospolitą powstał ciekawy obraz niepodległej Polski.

Anna Skowrońska zachęciła uczniów do zapoznania się z historią rodzinną i stworzenia własnego autorskiego hasła niepodległości. Na warsztatach popołudniowych kierowanych do nauczycieli nauczycieli przedszkoli, nauczania wczesnoszkolnego, polonistów, historyków i bibliotekarzy przedstawiono sposób doboru książek do publikacji. Ponieważ ideą wydawnictwa „Muchomor” jest „uczyć dzieci i młodzież bawiąc” książki z ich oficyny zawsze opierają się na realnych wydarzeniach i dotyczą prawdziwych postaci ze świata historii, nauki i kultury. Ważna jest strona graficzna edycji, która powinna nadać lekkości obrazowanym słowom i faktom. Podanie wiedzy w sposób niekonwencjonalny zostało udokumentowane przywiezionymi książkami oficyny „Muchomor” i spotkały się one z zainteresowaniem obecnych nauczycieli.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages