Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zero tolerancji wobec piratów drogowych

2018-05-14 09:27:43 (ost. akt: 2018-05-14 09:33:40)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Dobre warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy częściej przekraczają dopuszczalną prędkość, co w przypadku zdarzenia drogowego, przekłada się na tragiczne skutki.

W dniach od 11 do 13 maja 2018 r. na terenie powiatu lidzbarskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Prędkość”. Głównym celem wzmożonej akcji jest poprawa bezpieczeństwa kierujących oraz dyscyplinowanie tych, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.

Policjanci uświadamiali kierujących pojazdami jakie konsekwencje niesie za sobą brawurowa jazda i nie stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Stróże prawa zwracali również uwagę, czy kierujący oraz pasażerowie używają zgodnie z przeznaczeniem pasów bezpieczeństwa i czy najmłodsi pasażerowie są przewożeni odpowiednio w fotelikach zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Przypominamy, że od blisko 3 lat obowiązują przepisy ruchu drogowego, według których za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym tracimy prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują do kierowców o „zdjęcie nogi z gazu” i spokojniejszą jazdę. Pamiętajmy, że przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj [https://redakcja.wm.pl/media/preview/mode/article/page/3/term/prędkość/illustration/0/user/0/id/323666/url]". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages