Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Postawią ule na terenie ciepłowni w Lidzbarku Warmińskim

2018-05-11 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-11 10:43:25)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Sześć nowych uli stanie w poniedziałek po południu na terenie ciepłowni przy ul. ul. Astronomów w Lidzbarku Warmińskim. To społeczna akcja zainicjowana przez Fundację Veolia Polska.

— To akcja w ramach wolontariatu pracowniczego — mówi koordynatorka Agnieszka Kazimierska. — Pracownicy ciepłowni z Lidzbarka Warmińskiego i Dobrego Miasta przygotują sześć uli. Ich zaangażowanie polegać będzie na zaimpregnowaniu i malowaniu uli, zakładaniu węzy i przygotowaniu uli do ustawienia.

Akcja rozpocznie się o godz. 13:00, a zakończy o godz. 17:00. Rozpocznie ją wykład na temat życia pszczół.

W akcję zaangażował się także urząd miejski w Lidzbarku Warmińskim.

— Tego rodzaju akcje wolontariackie stanowią doskonałą okazję do wspólnego działania na rzecz środowiska, przyrody i ochrony bioróżnorodności, a także wzajemnej współpracy i integracji — powiedział burmistrz Jacek Wiśniowski. — Ta w Lidzbarku Warmińskim będzie początkiem dłuższej współpracy polegającej między innymi na organizowaniu zajęć edukacyjnych na terenie pasieki, dla szkół i placówek z terenu miasta oraz wręczeniu grantów na działania z zakresu ekologii i ochrony środowiska, przedstawicielom lokalnych świetlic środowiskowych.

Od kilku lat można zauważyć masowe umieranie pszczół. Naukowcy próbują dociec co jest tego przyczyną. Niektórzy twierdzą, że warroza, choroba, która atakuje czerw i dorosłe osobniki.

Osłabione nią pszczoły są atakowane przez inne choroby. Inni, że to skutek oprysków i nawożenia pól.

Odbudowa rojów jest trudna i kosztowna, dlatego każda akcja tworzenia pasieki jest niezwykle cenna.
lub

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages