środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Policjanci podsumowali wczorajsze działania „Prędkość”

2018-05-10 13:30:26 (ost. akt: 2018-05-10 13:35:39)
Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

Autor zdjęcia: materiały KPP

Wczoraj na drogach powiatu lidzbarskiego policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Wczoraj 9 maja 2018 roku na drogach powiatu lidzbarskiego pojawiło się więcej patroli drogowych wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości. Lidzbarskich policjantów wspomagali funkcjonariusze lidzbarskiej Straży Miejskiej.

Podczas kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny, jak również trzeźwość kierujących i posiadanie przez nich wymaganych dokumentów. W ciągu kilkunastu godzin mundurowi skontrolowali ponad 30 pojazdów. Ujawnili 9 przypadków przekroczenia prędkości. Wobec wszystkich kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego nałożono mandaty karne.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages