Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Co nas jeszcze czeka w "majówkę"?

2018-04-30 11:44:39 (ost. akt: 2018-04-30 11:55:57)
Dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krekolach już świętowały. Teraz czas na resztę mieszkańców naszego powiatu

Dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krekolach już świętowały. Teraz czas na resztę mieszkańców naszego powiatu

Autor zdjęcia: NSP w Krekolach

Rozpoczęliśmy długi majowy weekend. Będziemy obchodzili przede wszystkim rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, a dzisiaj 2 maja Święto Flagi.

W Lidzbarku Warmińskim świętowanie rozpoczęliśmy już 26 kwietnia recitalem fortepianowym Zofii Antes w Państwowej Szkole Muzycznej.
W Święto Flagi, czyli 2 maja to przede wszystkim uroczyste podniesienie flagi państwowej o godz. 12:00 ale też o godz. 13:00 wycieczka z przewodnikiem pod hasłem "Pomnik – płyta – kamień". Spacer po mieście połączony z opowieścią o lidzbarskich pomnikach i wszystkich innych formach upamiętniania wydarzeń i osób związanych z Lidzbarkiem Warmińskim.

Celebrowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja rozpoczniemy o godz. 9:30​ turniejem trójek siatkarskich kobiet i mężczyzn o Puchar Burmistrza Jacka Wiśniowskiego w hali sportowej przy ul. Polnej. Niemal w tym samym czasie, bo o godz. 10:00​ odbędzie się uroczysta msza św. w kościele św. ap. Piotra i Pawła. O tej samej godzinie rozpocznie się jarmark pod Wysoką Bramą.
Na godz. 11:00​ zaplanowano otwarte zawody strzeleckie na Strzelnicy przy ul. Olsztyńskiej
Także o godz. 11:00 (zakończenie o godz. 16.00) rozpocznie się Konkurs Piosenki Polskiej "Słowik". Na scenie pod Wysoką Bramą pojawi się także: Perła Warmii — grupa dziecięca, Dance Control Studio Tańca, Grupa taneczna Chorsina i inni. A w godzinach 16:00 — 17:00​ będzie nas bawił iluzjonista Szymon Maciak. Na godz. 19:00​ na koncert zaprasza zespół Zielone Żabki.
W piątek 4 maja Oranżeria Kultury zaplanowała warsztaty muzyczne "Z pieśnią przez pokolenia" — międzypokoleniowe spotkanie, na którym wspólnie śpiewamy popularne pieśni i piosenki patriotyczne. Warsztaty poprowadzi Paweł Rolikowski.

Natomiast 5 maja o godz. 10.00 odbędzie się mityng lekkoatletyczny klas I na stadionie przy ul. Bartoszyckiej. Tego i następnego dnia odbędą się też w naszym mieście Mistrzostwa Polski w motocrossie.

Warto też wiedzieć co się będzie jeszcze działo w majowe święta w Ornecie. Poniżej informacja od organizatorów:
"2 maja w Miejskim Domu Kultury odbędzie kolejna edycja Festiwalu Gier Planszowych „Planszowisko”. O godz. 11:00 rozpoczną się II Mistrzostwa Ornety w Kapsle, o godz. 14.00 – Festiwal Gier Planszowych, a o godz. 15.00 Turniej Szachowy (zapisy od godziny 14.00).
3 maja o godz. 11.00 organizatorzy — MDK i OSiR Orneta — zapraszają na Piknik Rodzinny „Piegowata Majówka”, który odbędzie się na boisku Orlik. W programie gry i zabawy podwórkowe, konkurencje sportowe oraz animacje artystyczne. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do hali sportowej OSiR w Ornecie".
Pogoda płata figle, ale i na nią są sposoby. Zapraszamy więc do świętowania.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages