Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Zbliża się koniec głosowania na OSP

2018-04-26 08:29:49 (ost. akt: 2018-04-26 08:32:40)
 W tym tygodniu najbliżej wygranej w powiecie lidzbarskim jest Ochotnicza Straż Pożarna w Kiwitach

W tym tygodniu najbliżej wygranej w powiecie lidzbarskim jest Ochotnicza Straż Pożarna w Kiwitach

Autor zdjęcia: materiały OSP Kiwity

Plebiscyt na Najpopularniejszą OSP 2018 dobiega końca. Głosy można oddawać tylko do 1 maja 2018 roku. Zostało więc niewiele czasu. Zapraszamy więc do głosowania, zwłaszcza, że druhowie z naszego powiatu są znani ze swojej aktywności.

Trudno sobie wyobrazić polską wieś bez Ochotniczych Straży Pożarnych. W naszym regionie jest ich ponad 500. To spośród nich wybieramy z Czytelnikami Gazety Olsztyńskiej i oczywiście Gazety Lidzbarskiej najpopularniejszą OSP w województwie warmińsko-mazurskim. Strażacy-ochotnicy nie tylko ratują nasze życie i mienie ale wspierają lokalne imprezy kulturalne, sportowe i rekreacyjne. Działają na rzecz społeczności lokalnej.

W każdym powiecie wybieracie państwo trzy najpopularniejsze jednostki. W ubiegłym roku w powiecie lidzbarskim tytuł Najpopularniejszej OSP zdobyli strażacy-ochotnicy z Mingajn. Drugie miejsce zajęła OSP Lubomino, a trzecie OSP Orneta, która także została w ubiegłym roku laureatką nagrody kapituły konkursu. Warto przypomnieć, że Ochotnicza Straż pożarna w Mingajnach ma długą tradycję, bo istnienie już ponad 70 lat. Ochotnicy z tej wsi są bardzo aktywni, lubią również rozwijać swoje umiejętności. Od roku 2016 jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na razie w najnowszym rankingu tuż przed nimi uplasowała się OSP Kiwity. Czy taki stan się utrzyma do końca głosowania? Zobaczymy.

Przypominamy, że najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybrane zostaną z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajduje się w systemie.

Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej oraz Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Przypominamy, że koszt jednego sms-a to 1.23 zł z VAT. Rankingi powiatowe plebiscytu można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce plebiscyty. Ranking powiatowych szukaj na naszych stronach lokalnych w zakładce plebiscyty. Stan głosowania w naszym powiecie na dzisiaj (gazeta powstaje we wtorek, 24 kwietnia) to: 1. miejsce Kiwity (SMS o treści gl.osp.2 na numer 7148); 2. Mingajny (SMS o treści gl.osp.11 na numer 7148); 3. Orneta (SMS o treści gl.osp.12 na numer 7148).

Warto też zwrócić uwagę na kategorię Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w rankingu regionalnym. Z naszych powiatowych drużyn najwięcej głosów mają Orneta, (SMS o treści go.mdp.99 na numer 7160) oraz Rogóż (SMS o treści go.mdp.92 na numer 71601).
Wszystkim Ochotniczym Strażom Pożarnym z powiatu lidzbarskiego życzymy powodzenia.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages