Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Majówka w Oranżerii Kultury

2018-04-23 13:44:01 (ost. akt: 2018-04-23 14:04:01)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim podczas majówki organizuje pt. „Pieśń ujdzie cało”,spotkanie w klubie „Nasza Mała Ojczyzna”, wycieczka z przewodnikiem „Pomnik – płyta – kamień”oraz warsztaty muzyczne „Z pieśnią przez pokolenia”.

W piątek 27 kwietnia o godzinie 18:00 nastąpi otwarcie wystawy pt. „Pieśń ujdzie cało”. Na wystawę składają się prace 36. najwybitniejszych polskich ilustratorów, artystów i twórców pokazujących najsłynniejsze polskie pieśni patriotyczne, od „Bogurodzicy” do utworów z okresu solidarnościowego zrywu lat 80. – łącznie ponad 70 pieśni i piosenek. Wraz ze swymi niewątpliwymi walorami estetycznymi, wystawa stanowi ważny przyczynek do nauczania historii Polski oraz niezwykle malarską lekcję patriotyzmu.

W poniedziałek 30 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie w Klubie „Nasza Mała Ojczyzna”. Prezentacja publikacji „Twój plan minimum na Lidzbark Warmiński”. To przewodnik turystyczny obejmujący w nowoczesnej formie wszystkie walory turystyczne naszego miasta.

W środę 2 maja o godzinie 13:00 zorganizowana jest wycieczka z przewodnikiem „Pomnik – płyta – kamień”. Spacer po mieście połączony z opowieścią o lidzbarskich pomnikach i wszystkich innych formach upamiętniania wydarzeń i osób związanych z Lidzbarkiem Warmińskim.

W piątek 4 maja o godzinie 16:00 będą miały miejsce warsztaty muzyczne „Z pieśnią przez pokolenia”. Międzypokoleniowe spotkanie, na którym wspólnie śpiewamy popularne pieśni i piosenki patriotyczne. Warsztaty poprowadzi Paweł Rolikowski.
Wszystkie spotkania są bezpłatne

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. goj #2489905 | 195.136.*.* 23 kwi 2018 19:48

  a bedzie zlot PO ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages