Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Uczniowie odwiedzili policjantów

2018-04-23 09:34:19 (ost. akt: 2018-04-23 09:44:00)
Lidzbarską komendę policji odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Lidzbarską komendę policji odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Autor zdjęcia: materiały KPP

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim gościli u siebie uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Lidzbarską komendę policji odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4. W trakcie zajęć policjanci opowiedzieli gościom o służbie w policji, jej ważnej roli społecznej oraz zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa. Policyjny profilaktyk prezentując, omówił rodzaje umundurowania i wyposażenia policjanta do służby oraz opowiedział o różnych doświadczeniach z codziennej służby . W trakcie spotkania dzieci miały okazję zobaczyć w jaki sposób zabezpiecza się pozostawione na miejscu zdarzenia ślady. Duże zainteresowanie wzbudziły też policyjne radiowozy i motocykle wykorzystywane do codziennej pracy.

Podczas spotkania młodzieży przybliżono zasady rekrutacji i doboru kadr do służby w policji. Zaprezentowano materiał filmowy ukazujący służby mundurowe i charakter ich pracy, jak również przedstawiono krótki filmik zawierający materiał instruktażowy z przebiegu części praktycznej egzaminu sprawnościowego dla kandydatów na policjanta.


Czytaj e-wydanie [quote=Podziel się informacją]Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages