Spotkanie dzielnicowego z seniorami

2018-04-18 12:05:04(ost. akt: 2018-04-18 12:11:37)
W świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kiwitach zostało przeprowadzone spotkanie dzielnicowego z członkami Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

W świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kiwitach zostało przeprowadzone spotkanie dzielnicowego z członkami Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Autor zdjęcia: materiały KPP

W świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kiwitach zostało przeprowadzone spotkanie dzielnicowego z członkami Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Policjant ostrzegał przed wpuszczaniem do domu obcych osób oraz instruował, jak należy się zachować w przypadku odebrania telefonu od rzekomego wnuczka lub policjanta.
„Dzielnicowy bliżej nas" - to projekt mający na celu zmianę społecznego nastawienia do policjantów dzielnicowych w lokalnym środowisku poprzez jeszcze lepszą współpracę Policji z członkami społeczności lokalnej. W ramach tego projektu, lidzbarscy policjanci spotykają się z mieszkańcami podległych rejonów, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Jedno z ostatnich tego typu spotkań zainicjował dzielnicowy IV rewiru st. asp. Maciej Zieliński. Funkcjonariusz spotkał się z członkami Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kiwitach.

Policjant podczas prelekcji przekazał najistotniejsze informacje o sposobach działania oszustów podszywających się pod członków rodziny lub funkcjonariuszy Policji. Na konkretnych przykładach omówił, pojawiające się nowe sposoby i legendy, jakie stosują przestępcy.

Dzielnicowy przestrzegł również przed zbytnią ufnością, wobec obcych osób pukających do drzwi naszych mieszkań. Przypomniał również, że przestępcy chcąc wzbudzić zaufanie mieszkańców, podają się za pracowników wodociągów, gazowni, przedstawicieli służby zdrowia, pomocy społecznej czy akwizytorów - oferujących różnego rodzaju towary i usługi. Zanim właściciel mieszkania zdąży się zorientować, że padł ofiarą swoistego rodzaju manipulacji – zostaje okradziony z pieniędzy i wartościowych przedmiotów.

W trakcie dyskusji, która wywiązała się podczas spotkania, seniorzy podzieli się swoimi doświadczeniami w kontaktach z oszustami.

W dalszej części spotkania policjant omówił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zaprezentował aplikację mobilną „Moja Komenda”.st.asp. Zieliński zachęcał do korzystania z aplikacji, pokazując jak w szybki sposób można poinformować Policję o zagrożeniu występującym w danym miejscu określając jednocześnie jego kategorię.

Spotkanie było też okazją do rozmów o bezpieczeństwie na drodze, policjant uświadamiał mieszkańców o zagrożeniach i korzyściach płynących z faktu posiadania odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5