Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

W trosce o bezpieczeństwo w realu i cyberprzestrzeni

2018-04-18 08:44:36 (ost. akt: 2018-04-18 08:59:44)
Policjanci z lidzbarskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Krekolach

Policjanci z lidzbarskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Krekolach

Autor zdjęcia: materiały KPP

Policjanci z lidzbarskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Krekolach, gdzie omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze, przypomnieli jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe noszone na odzieży czy na plecaku.

W poniedziałek 16 kwietnia 2018 roku policyjny profilaktyk sierż. szt. Łukasz Czerniewski oraz dzielnicowy st. asp. Maciej Zieliński spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Krekolach. To już kolejne spotkanie mundurowych z dziećmi, mające na celu podnoszenie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców powiatu lidzbarskiego.

Podczas pogadanki policjanci przekazali podstawowe zasady jakie obowiązują na drodze i w jej pobliżu, jak należy przechodzić przez jezdnię, a także przypomnieli uczniom, jak ważne jest noszenie odblasków dla własnego bezpieczeństwa. To właśnie dzięki nim pieszy jest bardziej widoczny na drodze dla kierujących pojazdami, co bez wątpienia niejednokrotnie może uratować życie. W tym celu najmłodsi otrzymali od policjantów odblaski.

Osoby, które mają na sobie ubranie w ciemnych kolorach i nie posiadają na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, dostrzegane są przez kierowcę z dużym opóźnieniem. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie - zawieszki, opaski, kamizelki, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

W kolejnej części policjanci spotkali się z uczniami klas starszych i przekazali niezbędne informacje na temat cyberprzemocy. Za pośrednictwem Internetu podajemy swoje dane osobowe. Czasami też, sami nieświadomie publikujemy własne zdjęcia czy podajemy informacje o pracy, szkole lub zainteresowaniach.

Dane te mogą być wykorzystane przez nieuprawnione osoby. Konsekwencje cyberprzemocy są poważne, zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży, którzy dopiero budują swoją tożsamość. Naruszenie kształtującego się wizerunku i poniżanie może odbić się na kontaktach społecznych, zdrowiu psychicznym i fizycznym, a nawet zagrażać życiu osób doświadczających tego zjawiska.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages