Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Lidzbarscy policjanci podsumowali działania „prędkość”

2018-04-17 12:15:47 (ost. akt: 2018-04-17 12:24:23)
Podczas kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów.

Podczas kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów.

Autor zdjęcia: materiały KPP

W powiecie lidzbarskim, podobnie jak na terenie całego kraju, przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

Wczoraj 16 kwietnia 2018 roku na drogach powiatu lidzbarskiego pojawiło się więcej patroli drogowych wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości. Lidzbarskich policjantów wspomagali policjanci z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz funkcjonariusze lidzbarskiej Straży Miejskiej.

Podczas kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny, jak również trzeźwość kierujących i posiadanie przez nich wymaganych dokumentów. W ciągu kilkunastu godzin mundurowi skontrolowali ponad 60 pojazdów. Ujawnili 11 przypadków przekroczenia prędkości. Wobec kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego nałożono mandaty karne.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą cyklicznie prowadzić działania i dyscyplinować kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages