środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

III Maraton Czytania w Oranżerii Kultury

2018-04-16 13:59:38 (ost. akt: 2018-04-16 14:19:03)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Oranżeria Kultury z okazji Światowego Dnia Książki organizuje III Maraton Czytania, który odbędzie się dla dzieci 23 i 24 kwietnia. Dorośli maratończycy spotkają sie 23 kwietnia o godzinę 18.00 w Salonie Literackim.

Spotkanie z dziećmi i młodzieżą będą miały miejsce w następujących terminach:
8:15 – klasy I-III, 9:30 – przedszkola, 11:00 – klasy IV-VII, 13:00 – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, 15:00 – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i inne grupy zorganizowane.

Podczas maratonu zostanie utworzona lista 100 najbardziej znanych i lubianych utworów literackich - poezji i prozy- kojarzących się z Polską i szeroko rozumianą polskością, np. wiersze z dzieciństwa, pieśni waleczne do współczesnych włącznie.
Mile widziane jest wyszukanie tekstów i ich odczytanie przez nauczycieli oraz uczniów.

Oba wydarzenia są cześcią przedsięwzięcia zatytułowanego "100x100", realizowanego przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpocznijmy literackie poszukiwania. Propozycje tekstów niech korespondują z Polską i patriotyzmem, które będzie można w dowolnej formie przedstawić– czytać, recytować, śpiewać.

Zapisy, informacje: osobiście, mailowo: oranzeria@lidzbarkw.pl lub telefonicznie: 517 262 146.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages