Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Niebezpieczne błoto na jezdni

2018-04-16 11:37:45 (ost. akt: 2018-04-16 11:41:34)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Wiosna to okres rozpoczynających się prac polowych oraz wzmożonych prac budowlanych. Pojazdy używane w polu oraz na placach budów wyjeżdżając na ulicę pozostawiają za sobą niebezpieczną dla użytkowników ruchu warstwę błota. Policjanci przypominają, że tego typu zachowanie jest zagrożonym grzywną wykroczeniem.

W ostatnich dniach lidzbarscy policjanci podejmowali interwencje związane z zanieczyszczaniem dróg. Wiosna to czas intensywnych prac polowych czy budowlanych. Na naszych drogach pojawiają się pojazdy, maszyny i urządzenia, których głównym miejscem użytkowania są pola uprawne oraz place budowy. Niejednokrotnie pojawienie się tego typu pojazdów na ulicach związane jest z naniesieniem błota i ziemi na jezdnię, co w znaczący sposób może wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy innych uczestników ruchu.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń za zanieczyszczanie drogi, które może powodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienia w ruchu drogowym przewidziana jest kara grzywny do 1500 złotych, kara nagany jak i nakaz uprzątnięcia drogi. Ponadto taryfikator mandatowy przewiduje mandat karny do 200 złotych za takie wykroczenie.

W związku ze zgłoszeniami o zanieczyszczeniu dróg policjanci apelują do osób prowadzących prace na polach o zadbanie o bezpieczeństwo i stan drogi po przeprowadzonych pracach.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages