Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

O bezpieczeństwie z przedszkolakami

2018-04-09 11:31:50 (ost. akt: 2018-04-09 11:54:38)
Nauka przez zabawę z dzielnicową mł.asp. Marcelina Radzikowską

Nauka przez zabawę z dzielnicową mł.asp. Marcelina Radzikowską

Autor zdjęcia: materiały KKP

Dzielnicowa mł.asp. Marcelina Radzikowska odwiedziła dzieci z Przedszkola w Runowie. Podczas wspólnej zabawy policjantka przypomniała najmłodszym o podstawowych zasadach poruszania się po drodze oraz poinformowała dlaczego warto świecić przykładem.

Lidzbarska dzielnicowa mł.asp. Marcelina Radzikowska spotkała się z dziećmi uczęszczającymi do Przedszkola w Runowie. Wspólna zabawa najmłodszych z policjantką połączona była z przypomnieniem dzieciom o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drodze.

Mł.asp. Marcelina Radzikowska opowiadała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie drogi do przedszkola, powrotu do domu i korzystania z drogi po zmroku. Funkcjonariuszka informowała maluchy, jak należy się zachowywać podczas pobytu w domu i na podwórku, na placu zabaw i na boisku. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez policjantkę.

Policjantka przypomniała także wszystkim uczestnikom spotkania o noszeniu odblasków, które bezwzględnie powinny znaleźć się na odzieży wierzchniej przedszkolaków, gdyż dobra widoczność na drodze to gwarancja bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a takimi właśnie są m.in. piesi.

Przedszkolaki miały również okazję zapoznać się z pracą policjanta oraz zobaczyć, jak wygląda sprzęt policyjny.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages