środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Kolejny sukces naszych zapaśników

2018-03-30 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-30 14:20:52)

Zapaśnicy z klubu "Warmia" w sobotę 24 marca wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Młodzików w Zapasach w stylu klasycznym, Młodziczek w stylu wolnym oraz III Rzut Ligi Międzyszkolnej w Rybnie.

W zawodach uczestniczyło 90 zawodników z 10 klubów.
Klasyfikację drużynową bezkonkurencyjnie wygrali nasi zapaśnicy z klubu „Warmia” Lidzbark Warmiński, wyprzedzając o 10 punktów gospodarzy turnieju GSZS Rybno oraz o 43 punkty MLKS „Sokół” Lubawa, potwierdzając tym samym swoją dominację w województwie w tej grupie wiekowej.

Od godziny 9.00 na dwóch matach w hali widowiskowej w Rybnie rywalizację rozpoczęli zawodnicy GSZS Rybno, MLKS „Sokół” Lubawa, KS „Budowlani” Olsztyn, ZKS „Olimpia” Elbląg, UKS „Olimp” Kętrzyn, LUKS Marcinkowo, GLKS „Orzeł ” Karolewo, UKS „Sokół” Nowe Miasto Lubawskie, LUKS Mrągowo oraz LUKS „Warmia” Lidzbark Warmiński.

Już od rozpoczęcia turnieju zawodnicy z Lidzbarka Warmińskiego dominowali w swoich swoje kategoriach wagowych, sukcesywnie eliminując kolejnych rywali w drodze do finału.

Fenomenalnie zaprezentował się Teodor Sadowski kat. 44kg, który zdobył złoty medal, wygrywając wszystkie pojedynki przez przewagę techniczną.

Wyśmienicie pokazali się także Rafał Wangin kat. 48kg, Jakub Walczyński kat. 57kg, Igor Fesnak kat. 68kg, Marta Machowicz kat. 50kg oraz Aleksandra Bartczak kat. 58kg, którzy uzyskali pierwsze lokaty, wygrywając wszystkie walki przed czasem.

Bardzo dobrze, choć z pewną dozą niedosytu zaprezentował się Cyprian Kowalik kat. 52kg, który po wyrównanej walce uległ w pojedynku finałowym aktualnemu medaliście Mistrzostw Polski Sebastianowi Wesołowskiemu z Olsztyna.

Ponadto srebrny medal w bardzo ładnym stylu wywalczył również Bartosz Sobolewski kat. 34kg.

Po zaciętych pojedynkach brązowe medale zdobyli Klaudia Szulżycka kat. 42kg, Wiktoria Trawińska kat. 50kg, Norbert Parzych kat. 34kg oraz Dominik Brzozowski kat. 44kg.

Podsumowując wyniki zapaśnicy „Warmia” Lidzbark Warmiński zdobyli 8 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe medale.

Był to kolejny turniej, który pokazał, że zapasy w naszym mieście stoją na bardzo wysokim poziomie. Klub, którego założycielem jest trener Bronisław Jurewicz od wielu lat szkoli młodych adeptów zapasów i osiąga w tej dziedzinie bardzo wysokie rezultaty.

Sekcja, a właściwie jej trenerzy wychowali wielu mistrzów oraz medalistów mistrzostw Polski, turniejów międzynarodowych i ogólnopolskich, mistrzostw makroregionu i województwa, członków kadry narodowej reprezentujących Polskę na mistrzostwach świata i Europy, a także dwukrotnego olimpijczyka Marka Mikulskiego.

W tej chwili zawodników trenują trzy osoby: Artur Wangin i Grzegorz Krajza (Lidzbark Warmiński) oraz Paweł Wasilewski (Kiwity). Zapraszają na treningi zapasów, które odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach od 16.15 do 17.15 oraz od 17.15 do 18.45 w hali Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych (Rolniczak).

Jak ostatnie zawody ocenia trener Grzegorz Krajza?
— Zawody oceniam jako udane. Poziom walk był wysoki. Jestem bardzo szczęśliwy, że nasi zawodnicy zdobyli tak wiele medali, a jako drużyna wywalczyliśmy puchar i miano najlepszej drużyny w województwie. Jednocześnie zapewniam, że nie spoczniemy na laurach, by na kolejnych zawodach medali było jeszcze więcej. Tradycja zobowiązuje. Ponadto, chciałbym podziękować zawodnikom za trud włożony podczas treningów oraz za piękne walki podczas których wielokrotnie czułem dumę, a także właścicielowi firmy EiS Elektronika i Serwis, panu Sergiuszowi Żegota, który w ostatnim okresie wsparł sponsorsko naszą sekcję.