Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Promowali zawód policjanta wśród uczniów klas mundurowych

2018-03-28 14:57:35 (ost. akt: 2018-03-28 15:12:14)
Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z tajnikami pracy policjantów i skorzystać ze specjalnego sprzętu, którym posługują się podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków.

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z tajnikami pracy policjantów i skorzystać ze specjalnego sprzętu, którym posługują się podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków.

Autor zdjęcia: materiały KPP

Policjanci w Lidzbarku Warmińskim spotkali się z uczniami w celu doskonalenia umiejętności sprawnościowych młodzieży, która wiąże swą przyszłość z policją. Funkcjonariusze sprawdzali na specjalnie przygotowanych torach przeszkód prawidłowe wykonanie zadań sprawnościowych. Pokonanie toru przeszkód jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego.

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim odbyło się spotkanie uczniów klas mundurowych. Na początku uczniowie mieli możliwość zapoznać się z tajnikami pracy policjantów. Młodzież mogła skorzystać ze specjalnego symulatora jazdy nietrzeźwego kierowcy, który doskonale pokazuje, jak zmienia się percepcja jazdy po alkoholu i jak zostają zaburzone reakcje kierowcy. Takim samym zainteresowaniem cieszyła się strefa, w której policjanci z Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji prezentowali sprzęt służbowy wykorzystywany w codziennej pracy.

Podczas spotkania uczniowie zainteresowani wstąpieniem do służby chcący przygotować się do testu sprawności fizycznej mieli możliwość przystąpienia do próby pokonania elementów toru przeszkód. Takie spotkanie daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i sprawności oraz uzyskania wiedzy jak technicznie pokonywać przeszkody, aby zrobić to sprawie, szybko i zmieścić się w założonym czasie.

Jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w policji jest test sprawności fizycznej. - Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący minimum 1 min. 41 sekund. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Linda #2472773 | 195.136.*.* 28 mar 2018 16:49

    Kiedyś policja nie musiała się reklamować ludzi do służby było mnóstwo a teraz jak na lekarstwo! Dlaczego tak się dzieje?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages