Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Powiatowy Konkurs Ekspresji Dziecięcych „O Złote Pióro Poezji”

2018-03-28 12:27:01 (ost. akt: 2018-03-28 12:56:31)

Autor zdjęcia: mdklidzbarkwarm

Trzech laureatów, czterech nagrodzonych i sześciu wyróżnionych to wynik tegorocznych zmagań oratorskich na VII Powiatowym Konkursie Ekspresji Dziecięcych „O Złote Pióro Poezji” w Młodzieżowym Domu Kultury.

We wtorkowy, marcowy poranek do Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto przybyli młodzi kreatorzy sztuki poetyckiej, aby podzielić się z innymi artystyczną wrażliwością i pokazać własną odsłonę wierszowanych utworów literackich.

Prezentacja przygotowanych tekstów była bardzo zróżnicowana. Każdy z występujących przedstawił własną wizję wygłaszanego przez siebie utworu. Wykonawcy mieli możliwość podzielić się spontaniczną, oryginalną prezentacją wybranych przez siebie dziecięcych utworów poetyckich.

Regulamin konkursu określa wymagania i kryteria oceny jury. To nie jest standardowy przegląd recytatorski, gdzie panują sztywne zasady deklamacji, ograniczające swobodę dziecięcej ekspresji.

Interpretacje mogą być prezentowane w dowolnej formie scenicznej od teatru żywego planu do teatru jednego aktora.

Głównym celem konkursu jest spontaniczność wypowiedzi, będąca zachętą do poszukiwania oryginalnych prezentacji poezji dziecięcej, pozwalająca na wyzwolenie energii i prawdy dziecięcych spostrzeżeń.

Komisja oceniająca występujących na scenie młodych kreatorów sztuki oratorskiej, podzielonych na trzy kategorie (przedszkola, klasy I – III oraz klasy IV- VI szkół podstawowych) miała trudne zadanie, ponieważ tegoroczny poziom uczestników był przygotowany na bardzo wysokim poziomie.

Jurorzy brali pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie: dobór repertuaru, spontaniczność i ekspresję słowno–ruchową w interpretacji utworu, oryginalność prezentacji oraz ogólny wyraz artystyczny.

Spośród 27 uczestników oratorskich zmagań nagrodzono 13 osób. To dowód na znakomite przygotowanie i doskonałą prezentację tekstów.

Formuła organizowanego przez nas konkursu skupia się głównie na ukazaniu radosnej palety wrażeń, wynikającej z odbioru literatury dziecięcej.

Zgodnie z tym przesłaniem marcowe występy sceniczne nasyciły optymizmem wszystkich odbiorców, biorących udział w tym artystycznym wydarzeniu.

Doznania jakich dostarczyli uczestnicy VII Powiatowych Ekspresji Dziecięcych były wspaniałą lekcją dla dorosłych, bowiem dzieci doskonale potrafią pokazać, że poezja jednoczy, a nie dzieli. I póki ona istnieje ma sens język i rozmowa z drugim człowiekiem.

Poezja jest wyzwoloną wyobraźnią, która pozwala na ukazanie piękna, emocji, wnętrza drugiemu człowiekowi. To wzmacnianie własnej wartości w kreowaniu samego siebie i w postrzeganiu otaczającego świata.
Organizatorzy


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mdklidzbarkwarm

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages