Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Powiatowy lider nowoczesnego kształcenia zawodowego

2018-03-27 14:03:22 (ost. akt: 2018-03-27 14:04:32)

Autor zdjęcia: Joanna Bakierzyńska

Adam Brodowski, Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim został członkiem Wojewódzkiej Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych.

W trakcie konferencji zorganizowanej przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie Dyrektor ZSiPO otrzymał oficjalną nominację do pracy w zespole. Wojewódzka Rada, powołana na wzór takiego organu działającego przy Ministerstwie Edukacji Narodowej, będzie wspierać rozwój nowoczesnego szkolnictwa zawodowego.

W jej skład wchodzą wyróżniający się dyrektorzy szkół zawodowych, by wypracować dobre praktyki współpracy szkół z pracodawcami. Rada zatem ma pełnić funkcje doradczo-opiniujące w sprawach kształcenia zawodowego w województwie warmińsko-mazurskim. Praca w takim zespole to niewątpliwie zaszczyt, ale i ogromna szansa na rozwój szkoły, której pan Adam Brodowski jest dyrektorem.

- Cieszę z tego wyróżnienia i jednocześnie bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom ze swojej placówki, którzy moją nominację do prestiżowego grona dyrektorów reprezentujących województwo warmińsko-mazurskie powinni traktować również jako swój sukces – skomentował sprawę dyrektor ZSiPO w Lidzbarku Warmińskim. – Nowoczesne kształcenie zawodowe powinno się opierać na nowoczesnej technologii, profesjonalnej kadrze i oczywiście coraz bardziej oczekiwanej współpracy szkół, tworzących świat edukacji z przedsiębiorcami, będącymi z kolei reprezentantami świata pracy. Do urzeczywistnienia tej korelacji zamierzam w przyszłości dążyć – uzupełnia.

Jednym z pierwszych zadań nowo utworzonej Rady będzie zorganizowanie wkrótce Kongresu Powiatów „Dobry Zawód”, w którym Pan Dyrektor będzie uczestniczyć jako przedstawiciel Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim.

Joanna Bakierzyńska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: joannabakierzynska

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. MaroKLIsz #2477169 | 109.243.*.* 3 kwi 2018 20:18

  Czy ja dobrze przeczytałem? Lider kształcenia zawodowego? Ojej są chyba lepsi od wielu, wielu lat!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxx #2473240 | 195.136.*.* 29 mar 2018 07:35

  Uwaga, tną komentarze nie zawierające wulgaryzmów, personaliów, gróźb itd. szkodzą, schodzą na...........

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mądre zarządzanie #2472782 | 94.254.*.* 28 mar 2018 17:00

  zaraz ta szkoła będzie liczyła 3-4 klasy po kilkunastu uczniów ~ brak słów !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ... #2472032 | 213.5.*.* 27 mar 2018 15:24

  ...powinni traktować jako swój sukces...chyba tak nie traktują bo Pan Dyrektor wyraźnie i komunikatywnie narzuca jak to ma być traktowane

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages