Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zadbajmy o świąteczne bezpieczeństwo

2018-03-27 08:35:41 (ost. akt: 2018-03-27 08:46:55)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Przed nami okres przedświątecznych przygotowań, a potem czas Świąt Wielkanocnych. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. Pamiętajmy, aby w tym szczególnym okresie zachować czujność i ostrożność. Pilnujmy portfeli robiąc zakupy, a przed wyjściem z domu zamknijmy dokładnie drzwi i okna. Wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić to co dla nas ważne.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu czuwać będą lidzbarscy policjanci. Funkcjonariusze prewencji będą kontrolować m.in. miejsca, gdzie odnotowujemy najwięcej kradzieży. Na naszych drogach będzie można również spotkać więcej policyjnych patroli. Policyjni drogowcy będą obecni na głównych szklakach komunikacyjnych, ale również w pobliżu centrów handlowych.

Oto kilka porad, których warto przestrzegać, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i spędzić święta w radosnej atmosferze.
Wybierając gotówkę z bankomatu zasłoń drugą ręką wpisywany kod PIN. Dodatkowo wybieraj takie bankomaty, które są dobrze oświetlone i nie stoją na uboczu.

Pieniądze w torebce rozdziel i schowaj w różne miejsca. W miarę możliwości nie zabieraj na zakupy większej ilości gotówki, zbędnych kart kredytowych i dokumentów.

Torebkę zamykaj i noś z przodu. Nie odstawiaj jej płacąc w kasie, pakując zakupy lub przymierzając ubrania w sklepie. Złodziejowi wystarczy chwila nieuwagi.

Nie pokazuj innym zawartości portfela płacąc za zakupy.
Nie przechowuj dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki.
Planując świąteczny wyjazd pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania - włamywacze nie świętują, a mieszkanie to dla nich łakomy kąsek.

Dobrze pozamykaj wszystkie drzwi i okna.
Poproś zaprzyjaźnionego sąsiada o czujność i zwrócenie uwagi na nasze mieszkanie, a w czasie nieobecności o zapalanie wieczorem światła, zabieranie poczty itp.

Nie zostawiaj w mieszkaniu większej gotówki i przedmiotów wartościowych. Przygotowując się do podróży zróbmy wszystko by była ona bezpieczna.

Kieruj się rozsądkiem i przestrzegaj przepisów ruchu drogowego.
Bezwzględnie pamiętaj o zapiętych pasach i fotelikach dla najmłodszych.

Nie siadaj za kierownicą po spożyciu alkoholu, nawet w małych ilościach. Parkuj jedynie w miejscach dobrze oświetlonych i widocznych, a bagażu nie pozostawiaj na siedzeniach.

W Śmigus Dyngus zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje wielkanocne (np. wylewanie na przechodniów z wielopiętrowych budynków nadmiernych ilości wody lub zanieczyszczeń oraz rzucanie z wiaduktów na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą) powodować mogą naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała czy zniszczenie mienia.

Sprawcy w wyniku swojego nieodpowiedzialnego zachowania mogą ponieść odpowiedzialność karną.

Rodzice powinni przypominać dzieciom, że Lany Poniedziałek to tradycja polewania wodą, w której należy zachować umiar i kulturę. Zlewanie wodą przypadkowych przechodniów może narazić nas na straty materialne – gdy zostanie zniszczona np. odzież.

Polewanie nie powinno odbywać się na ulicach, gdyż bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, a mokra nawierzchnia może okazać się przykrą w skutkach niespodzianką dla nadjeżdżających samochodów.

Policjanci przestrzegają amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania o konsekwencjach prawnych za wszelkie chuligańskie incydenty.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages