Puchar zdobyła Fortunate Orneta

2018-03-22 11:27:18(ost. akt: 2018-03-22 11:50:50)

Autor zdjęcia: Fot. organizatorzy/Mariola Adela Karpowicz

Dziewięć drużyn walczyło w niedzielę 18 marca o puchar burmistrza Jacka Wiśniowskiego w "Wiosennym turnieju kobiet", którego organizatorem była radna Agnieszka Serwach oraz lidzbarski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim.
Rozgrywki odbywały się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Polnej. Jak wspomnieliśmy do turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn, które po losowaniu, zostały podzielone na trzy grupy, w których walczyły systemem "każdy z każdym".

Mimo zaciętej walki na parkiecie, zawodniczkom przez cały turniej dopisywały humory i gra przebiegała w miłej atmosferze.
Po zaciętej walce finałowej zwyciężył zespół Fortunate Orneta przed Team Cresovia Górowo Iławeckie, trzecie miejsce zajęły zawodniczki miejscowego Zespołu Szkół Zawodowych, na kolejnych miejscach tj. 4, 5 i 6 uplasowały się drużyny: Team Pieniężno i lidzbarskie szkoły: Zespół Szkół i Placówek Oświatowych i Zespół Szkół Ogólnokształcących.
Stawkę na miejscach 7, 8 i 9 zamknęły drużyny: Eksperyment Lidzbark Warmiński, Gimnazjum nr 2 i Zielone czyli "Leśne kobietki".

Pierwsze trzy zespoły uhonorowane zostały pucharami dla drużyny i medalami dla zawodniczek, które w imieniu burmistrza wręczyła żona Danuta Wiśniowska i radna Agnieszka Serwach. Rozdano również nagrody indywidualne, które dzięki staraniom Agnieszki Serwach ufundowali sponsorzy. I tak MVP turnieju została Beata Ciunajtis — Fortunate Orneta (statuetka i biżuteria Pandora); Najlepsza atakująca turnieju to Edyta Husak — Team Cresovia Górowo Iławeckie (statuetka i profesjonalna sesja zdjęciowa); Najmłodsza zawodniczka turnieju — Patrycja Bartnikowska z Gimnazjum nr 2 (karnet na Termy Warmińskie); Wschodząca gwiazda siatkówki — Natalia Konsalik z ZSZ Lidzbark Warmiński (karnet na Termy); Najstarsza zawodniczka turnieju — Ewa Kujawa — Zielone (karnet na Termy); Najsympatyczniejsza zawodniczka turnieju — Aneta Sabat — Eksperyment Lidzbark Warmiński (także karnet); Najaktywniejsza zawodniczka turnieju — Sylwia Ciborska — Team Pieniężno (karnet). Ponadto wszystkie nagrodzone panie otrzymały kwiaty.

W przerwie meczu głos zabrali organizatorzy oraz zaproszeni goście i sponsorzy, a wśród nich Paweł Papke, wielokrotny reprezentant kraju w piłce siatkowej.
Imprezę należy uznać za udaną, gdyż na kolejną edycję Panie umówiły się na jesień.