Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze

2018-03-19 08:54:34 (ost. akt: 2018-03-19 08:59:15)
https://redakcja.wm.pl/media/preview/mode/article/page/1/term/bezpieczenstwo/illustration/0/user/0/id/421068

https://redakcja.wm.pl/media/preview/mode/article/page/1/term/bezpieczenstwo/illustration/0/user/0/id/421068

Autor zdjęcia: pixabay.com

Lidzbarski dzielnicowy wspólnie z policjantem z zespołu prewencji spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1. Tematem rozmów było m.in. bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w ruchu drogowym i w Internecie.

W dniu 16 marca 2018 roku sierż. szt. Marcin Watros, na co dzień pełniący służbę dzielnicowego w rejonie nr 3 w Lidzbarku Warmińskim oraz podkom. Bartosz Matuszyk z zespołu prewencji lidzbarskiej policji spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1. Jednym z tematów poruszanych z dziećmi było ich bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły, w tym także ważna rola elementów odblaskowych. Spotkanie było tez dobrą okazją do przypomnienia uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się pieszego po drodze.

Dzielnicowy wskazał uczniom z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się podczas korzystania z Internetu, a także jakie mogą być konsekwencje prawne nieodpowiedzialnego surfowania po sieci. Policjant informował jak bronic się przed tym aby nie zostać ofiara cyberprzestępców. Internet w obecnych czasach jest bowiem idealnym miejscem dla oszustów, którzy pozostając anonimowi uzyskują dostęp do naszych danych osobowych, które są umieszczane przez nas w sieci. Dzieci dowiedziały się jakich informacji nie należy udostępniać aby chronić swoją tożsamość.

Mundurowi przestrzegali najmłodszych przed nieodpowiedzialnym wchodzeniem na lód i zabawach w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze podawali najmłodszym algorytmy postępowania w sytuacjach zwiększonego ryzyka oraz przypominali o tym jak istotne są numery alarmowe.
Dzieci dowiedziały się również na czym polega i jak korzystać z wirtualnego narzędzia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i mobilnej aplikacji Moja Komenda. Na zakończenie uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli spoty reklamowe z omawianych tematów.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages