Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Dzielnicowy spotkał się z mieszkańcami gminy Kiwity

2018-03-15 13:00:56 (ost. akt: 2018-03-15 13:14:41)
Fot. — St.asp. Maciej Zieliński na spotkaniu profilaktyczny z mieszkańcami gminy Kiwity

Fot. — St.asp. Maciej Zieliński na spotkaniu profilaktyczny z mieszkańcami gminy Kiwity

Autor zdjęcia: Fot. materiały KPP LW

Lidzbarski dzielnicowy st.asp. Maciej Zieliński spotkał się w środę 14 marca 2018 roku z mieszkańcami gminy Kiwity. Profilaktyka zagrożeń na jakie narażeni są seniorzy, jest niezbędnym działaniem jakie realizują policjanci.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze i jak nie paść ofiarą oszustów, Policjant omówił działanie mobilnej aplikacji Moja Komenda oraz aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Spotkanie odbyło się w bibliotece gminnej w Kiwitach i stało się doskonałą okazją do wsłuchania się w potrzeby i spostrzeżenia lokalnej społeczności. Mundurowy omówił plan działania priorytetowego jaki obowiązuje aktualnie w jego dzielnicy, akcentując jednocześnie wpływ mieszkańców na poprawę bezpieczeństwa w ich najbliższym otoczeniu poprzez korzystanie z interaktywnego narzędzia - Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzielnicowy st.asp. Maciej Zieliński omówił działanie mobilnej aplikacji Moja Komenda. Jak w sposób szybki i łatwy można skontaktować się telefonicznie bądź za pomocą poczty elektronicznej z dzielnicowym z danego rejonu służbowego.

St. asp. Zieliński przypomniał słuchaczom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant zachęcał do używania elementów odblaskowych w terenie zabudowanym oraz przypomniał o obowiązku posiadania ich poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

Następnie policjant podczas prelekcji przekazał najistotniejsze informacje o sposobach działania oszustów podszywających się pod członków rodziny lub funkcjonariuszy Policji. Na konkretnych przykładach spraw omówił, pojawiające się nowe sposoby i legendy, jakie stosują przestępcy.

Dzielnicowy przestrzegł również przed zbytnią ufnością, wobec obcych osób pukających do drzwi naszych mieszkań. Przypomniały również, że złodzieje chcąc wzbudzić zaufanie mieszkańców, podają się za pracowników wodociągów, gazowni, przedstawicieli służby zdrowia, pomocy społecznej czy akwizytorów - oferujących różnego rodzaju towary i usługi.

Ciepłą aparycją, elokwencją i przepełnioną empatii rozmową tuszują swoje nieuczciwe zamiary. Zanim właściciel mieszkania zdąży się zorientować, że padł ofiarą swoistego rodzaju manipulacji – zostaje okradziony z pieniędzy i wartościowych przedmiotów.

W trakcie dyskusji, która się wywiązała się podczas spotkania, seniorzy podzieli się swoimi doświadczeniami w kontaktach z oszustami. Policjanci dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim sukcesywnie w rejonach swojej odpowiedzialności służbowej będą spotykać się z seniorami, przede wszystkim by mieszkańcy czuli się bezpiecznie i mieli wiedzę jak zachować się w sytuacjach kiedy zostaną naruszone ich prawa.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages