Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Powiat zbada kręgosłupy młodzieży

2018-03-14 09:19:01 (ost. akt: 2018-03-14 09:22:27)

fot. — Uważam, że trzeba dać szansę młodzieży na przebadanie — mówi starosta Jan Harhaj

fot. — Uważam, że trzeba dać szansę młodzieży na przebadanie — mówi starosta Jan Harhaj

Autor zdjęcia: Fot.archiwum

Starosta lidzbarski Jan Harhaj postanowił umożliwić uczniom szkół ponadgimnazjalnych zbadanie kręgosłupów. Akcja pod hasłem "Powiat lidzbarski bez wad postawy" już się w zasadzie rozpoczęła. Dzisiaj rozmawiamy o niej z włodarzem powiatu.

— Skąd ta akcja w powiecie lidzbarskim?

— Przyczyną bezpośrednią były wyniki badań kręgosłupów i stóp dzieci, które wykonano na uczniach szkół podstawowych i w gimnazjach. Te wyniki są zatrważające. Nie trudno się domyśleć, że także kręgosłupy uczniów szkół ponadgimnazjalnych nie są w najlepszym stanie, a właściwie wszystko wskazuje na to, że może być jeszcze gorzej. Jeżeli więc mamy możliwość wykonania takich badań, to chcemy to zrobić. Mam też nadzieję, że stanie się to coroczną tradycją.

— Miasto badało dzieci. Na ich aktywny udział w projekcie mieli wpływ rodzice. W tym przypadku chodzi o młodzież. Nie jest łatwo ją skłonić do działania. Nie obawia się pan, że ci młodzi ludzie nie będą zainteresowani badaniami?

— Nie myślę o tym. Byłoby mi żal, gdybym nie spróbował. Uważam, że trzeba dać szansę młodzieży na przebadanie. Jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy ją wykorzystać, bo to dla dobra tych młodych ludzi, dla ich zdrowia. Mam nadzieję, że z tej szansy skorzystają.

— Jakie działania planujecie po badaniach?

— Na pewno wprowadzimy ćwiczenia korekcyjne, ale na ten temat powinni się wypowiedzieć fachowcy. To dopiero początek działań. Planujemy w najbliższym czasie spotykanie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych. Mam nadzieję, że od września wdrożymy działania profilaktyczne, bo będziemy już po badaniach.
Ewa Lubińska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zmałpowany pijar #2462516 | 195.136.*.* 14 mar 2018 16:15

    TO jakies jaja ? Co tu sprawdzać niech spyta się pierwszego lepszego nauczyciela od W-F to mu powie w ciemno, ze ok 60-70% w klasie różnego rodzaju skrzywienia ! Bez programu naprawczego (takiego nie ma ) pieniądze w błoto.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages