środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Edukacja i kultura w Oranżerii

2018-03-10 21:41:39 (ost. akt: 2018-03-14 15:57:56)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

07.03.2018 r. o godz. 14:00 do Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej – Oranżerii Kultury zaproszono dyrektorów i nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczo wychowawczych, domów kultury i przedstawicieli samorządów powiatu lidzbarskiego.

Gośćmi specjalnymi byli pani Agata Gęśla z Kuratorium Oświaty w Olsztynie, członek Zarządu firmy PBMedia Spółka z o.o. pan Mateusz Horba, autorki prac – uczennice Sylwia Gnat i Ola Sosnowska z rodzicami oraz miłośnicy wydarzeń kulturalnych w Oranżerii.

Obecnym zaprezentowano 2. Wydawnictwo pokonkursowe SŁOWEM MALOWANE.

Należy nadmienić, że wydawnictwo jest zwieńczeniem 3. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego SŁOWEM MALOWANE, które w roku ubiegłym było poświęcone Wandzie Chotomskiej. Konkurs organizowany jest przez Oranżerię Kultury od 2015 r. Prace prezentowane w wydawnictwie zostały wybrane spośród 1144 nadesłanych na konkurs.

Publikacja powstała dzięki mecenatowi firmy PBMedia Spółka z o.o. Wydawnictwo stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz propagowaniu piękna mowy ojczystej. Wydawnictwo zostanie bezpłatnie przekazane do przedszkoli i bibliotek szkolnych powiatu lidzbarskiego, laureatom konkursu oraz placówkom o imieniu Wandy Chotomskiej.

Ponadto podczas spotkania przedstawiono ofertę zajęć i wycieczek edukacyjnych. Rozdano harmonogram planowanych przedsięwzięć, którym w 2018 roku patronują 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznica otrzymania przez Polki praw wyborczych.

Wszystkich zainteresowanych Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury serdecznie zaprasza. Kontakt: tel. 517 262 146, mail oranzeria@lidzbarkw.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages