Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Spotkanie z posłami Platformy Obywatelskiej

2018-03-09 15:14:52 (ost. akt: 2018-03-09 15:44:52)

Już w najbliższy wtorek (13 marca) na Warmię i Mazury przyjadą najważniejsi politycy Platformy Obywatelskiej. Będzie to znakomita okazja, aby rozpocząć dyskusję o najważniejszych sprawach dla Polski i regionu.

W kilkunastu miastach województwa z mieszkańcami spotkają się m.in. Grzegorz Schetyna, Małgorzata Kidawa-Błońska, Tomasz Siemoniak i Bartosz Arłukowicz, ale także grupa posłów młodego pokolenia i parlamentarzyści z regionu.

Liderzy Platformy będą odpowiadać na pytania dotyczące bieżącej sytuacji w kraju, polityki, gospodarki, pozycji Polski w Unii Europejskiej i głośnych ostatnio wpadek rządu w polityce zagranicznej.

Klub Parlamentarny Platformy Obywatelskiej RP odwiedzi region już po raz drugi.

Ponad 80 parlamentarzystów z całej Polski spotka się z mieszkańcami większych miastach i mniejszych miejscowościach. Politycy przyjęli otwartą formułę spotkań.

Przedstawiane będą też założenia programu PO na najbliższe lata. Dyskusje i opinie uczestników pozwolą przygotować ostateczny program partii w najważniejszych kwestiach krajowych i regionalnych.

Do każdego z miast przyjadą parlamentarzyści specjalizujący się w różnych dziedzinach m.in.: gospodarce, polityce społecznej, bezpieczeństwie, czy też polityce zagranicznej.

Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim odbędzie 13 marca o godz. 17:00 w Oranżerii Kultury, ul. I.Krasickiego 2. Na spotkaniu będą: Sławomir Neumann, Krystyna Sibińska, Maria Janyska, Tomasz Kostuś.

Spotkanie w Bartoszycach odbędzie się 13 marca w Restauracji Ardi, ul. Kętrzyńska 23 o godz. 17:00. Będą na nim: Bartosz Arłukowicz, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Elżbieta Gapińska, Jacek Protas.

— Chcemy jako przedstawiciele Platformy Obywatelskiej poznać opinię mieszkańców regionu w najważniejszych dla nich sprawach, ale także przedstawiać nasz program — mówi Jacek Protas, Przewodniczący PO na Warmii i Mazurach. — Nie boimy się bezpośredniej dyskusji i nie odcinamy się od trudnych tematów. Tylko szczera, prawdziwa debata z naszymi mieszkańcami pozwoli skonfrontować nasze pomysły z oczekiwaniami Polaków. Stoimy też na stanowisku, że centralizacja władzy w Polsce, decydowanie o sprawach lokalnych wprost z Warszawy, to szkodliwa polityka PiS. My stoimy murem za samorządem, czyli za oddaniem jak największe władzy lokalnym społecznościom, które wybierają swoich prezydentów, burmistrzów, wójtów, czy też radnych. Serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniach! Liczymy na żywą dyskusję i poznanie Państwa opinii w najważniejszych dla kraju i regionu tematach.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages