środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Policjanci spotkali się z młodzieżą

2018-03-08 09:22:42 (ost. akt: 2018-03-08 09:27:17)
Fot.—W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim.

Fot.—W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim.

Autor zdjęcia: Fot. materiały KPP LW

Lidzbarscy policjanci organizują cykliczne spotkania z młodzieżą szkolną, by oprócz zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialności karnej nieletnich porozmawiać także o zasadach rekrutacji do służby w policji oraz przybliżyć zawód policjanta. Tym razem spotkanie obyło się na strzelnicy miejskiej w Lidzbarku Warmińskim.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim, którzy już za kilka lat będą decydować o swojej przyszłości wybierając dalszą edukację.

Mundurowi przekazali uczniom informacje na temat procesu postępowania kwalifikacyjnego, jego poszczególnych etapach, wymaganiach oraz miejscu składania dokumentów i terminach przyjęć do Policji.

Funkcjonariusze przedstawili młodzieży, jakie są wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Przekonywali, że praca ta umożliwia kontakt z innymi ludźmi, że jest to zajęcie dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia.

Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o przywilejach mundurowych, ale również o trudach pełnionej przez nich służby. Funkcjonariusze zaakcentowali, że decydując się na pracę w policji ważna jest chęć niesienia pomocy, empatii, ale również odporność psychiczna, dodali, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności i sumienności.

Spotkanie zostało zorganizowane na terenie miejskiej strzelnicy w Lidzbarku Warmińskim. Pod czujnym okiem instruktora uczniowie mieli możliwość doskonalenia umiejętności strzeleckich oraz zostali zapoznani z przepisami w zakresie posługiwania się bronią palna zgodnie z prawem.

Temat spotkania cieszył się dużym zainteresowaniem, uczestnicy pytali o możliwości rozwoju, kształcenia oraz ścieżki awansu w policji.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obiektywny #2457380 | 94.254.*.* 9 mar 2018 08:49

  Faktycznie zostac polucjantem szczyt ambicji do tego jeszcze zwyklym kraweznikiem na zadupiu takim jak lidzbark szczyt zenady no moze jeszcze oficerowie sledczy w duzych miastach maja sie czym pochwalic i o czym ciekawym opowiedziec ale nie ci nasi chlopk roztropki

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ? #2456581 | 8 mar 2018 10:59

  "Wstąp do Policji zanim Policja wstąpi do Ciebie".

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages