środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Od szkolnego do wojewódzkiego

2018-03-06 09:32:14 (ost. akt: 2018-03-07 14:23:17)
fot. — Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się już po raz dziewiąty

fot. — Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się już po raz dziewiąty

Autor zdjęcia: Fot. archiwum organizatora

Zaczynali od szkolnego turnieju tenisa stołowego. Od kilku lat organizują Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Najbliższy zaplanowali na 22 marca w sali sportowej przy ul. Wierzbickiego w Lidzbarku Warmińskim.

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Promyk" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim od 2010 roku organizują wojewódzkie turnieje tenisa stołowego osób niepełnosprawnych intelektualnie.

— Pierwszy turniej był szkolny, odbył się w naszej placówce — opowiada Grażyna Rysik-Rakowska, organizatorka zawodów, nauczycielka SOSW w Lidzbarku Warmińskim. — Później był turniej miejski, a następnie wojewódzki. Przyjeżdżają do nas zawodnicy z Olsztyna, Elbląga, Iławy, Braniewa, Kętrzyna, Szczytna, Miłakowa, Górowa Iławeckiego, Nidzicy, a także z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Henrykowie i Ornecie oraz podopieczni stowarzyszenia "Jesteśmy Razem" w Górowie. Liczymy na to, że w tym roku będzie około 90 osób. Chcielibyśmy aby w turnieju wzięło udział jak najwięcej uczestników. Wiemy, że mamy już renomę, markę i dlatego osoby niepełnosprawne chcą do nas przyjeżdżać. Niestety, nie każdy ośrodek ma na ten cel fundusze.

Impreza ma od lat patronat honorowy marszałka województwa Marka Gustawa Brzezina oraz medialny Gazety Lidzbarskiej. Otrzymuje też dofinansowanie z powiatu lidzbarskiego i gminy miejskiej Lidzbark Warmiński.
— Jesteśmy za to wdzięczni, bo każdego roku możemy organizować ten turniej coraz ciekawiej — kontynuuje Grażyna Rysik-Rakowska. — Mamy też piękne puchary i nagrody, którymi jest zawsze przydatny sprzęt sportowy: torby, piłki, czy plecaki. W tym roku też mamy pomysł na atrakcyjne nagrody, ale nie powiem jakie, bo to niespodzianka.

Organizatorów wspierają też Klub Sportowy Tenisa Stołowego "Warmia", który prowadzi Zbigniew Pietkiewicz oraz Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim z dyrektorem Czesławem Sienkiewiczem na czele.
— Jesteśmy bardzo wdzięczni tym wszystkim, którzy nas wspierają podczas rozgrywek — mówi nauczycielka.

Turniej jest rozgrywany w pięciu kategoriach:
Jest więc kategoria szkół (młodsi), zawodników z ośrodków pozaszkolnych (dorośli), kobiety, mężczyźni oraz piąta kategoria, która wyłoniła się nieco później, bo dwa lata temu, to kategoria dla mężczyzn z placówek szkolnych z lekką niepełnosprawnością.

— Chodziło nam o to, aby wyrównać szansę — wyjaśnia pani Grażyna. — Decyzję o wprowadzeniu tej kategorii podjęliśmy po dokładnej analizie i w oparciu o nasze dotychczasowe doświadczenie. Uważamy, że była słuszna. Tak jest uczciwiej i sprawiedliwiej. Cały czas coś poprawiamy, ulepszamy.
Organizatorzy Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie już dzisiaj zapraszają na halę sportową przy ul. Polnej w Lidzbarku warmińskim 22 marca o godz. 9:30.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages