Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Strażacy podsumowali rok 2017

2018-02-27 08:50:09 (ost. akt: 2018-02-27 08:54:34)
fot. — Lidzbarscy strażacy podsumowali uroczyście miniony rok. Spotkani odbyło się 22 lutego w siedzibie lidzbarskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

fot. — Lidzbarscy strażacy podsumowali uroczyście miniony rok. Spotkani odbyło się 22 lutego w siedzibie lidzbarskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

Autor zdjęcia: Fot. materiały KP PSP

22 lutego w siedzibie lidzbarskiej straży pożarnej odbyła się uroczysta narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej PSP w Lidzbarku Warmińskim oraz innych jednostek ochrony przeciwpożarowej w naszym powiecie w roku 2017.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili między innymi: Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, a także wójtowie poszczególnych gmin tj. Kiwit — Wiesław Tkaczuk, Lubomina — Andrzej Mazur oraz Lidzbarka Warmińskiego — Fabian Andrukajtis oraz Komendant Gminny dh Zbigniew Goździewski reprezentujący Burmistrza Ornety.
W spotkaniu wzięli udział bliscy środowisku strażackiemu leśnicy, Izabela Chromy reprezentująca Nadleśnictwo Wichrowo oraz Piotr Matusik – Nadleśniczy Nadleśnictwa Orneta.
W obszernym wystąpieniu Komendant Powiatowy PSP w Lidzbarku Warmińskim bryg. Rafał Szymukowicz przedstawił szczegółową analizę w zakresie działalności ratowniczo-gaśniczej, a także rozwoju ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu w roku 2017. Wspomniał także, że w ubiegłym roku świętowaliśmy 70-lecie powstania lidzbarskiej straży pożarnej. Komendant Szymukowicz wskazał także główne zadania przyjęte do realizacji w roku bieżącym.
Spotkanie było doskonałą okazją, by podziękować za wspólne akcje ratowniczo – gaśnicze strażakom ochotnikom, którzy bardzo aktywnie, a co najważniejsze, z coraz większym profesjonalizmem wspierają działania strażaków PSP. Dowodem na to jest fakt, iż na przestrzeni ostatnich trzech lat trzy jednostki OSP naszego powiatu włączone zostały do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.
Jest to wspólny sukces zarówno tych jednostek, które wstąpiły w szeregi KSRG, jak i podmiotu nadzorującego odpowiedzialnego za wyszkolenie, czyli Komendy Powiatowej PSP w Lidzbarku Warmińskim oraz samorządowców, dzięki którym owe przedsięwzięcie zostało sfinansowane.
Starosta Jan Harhaj wysoko ocenił działalność lidzbarskiej komendy oraz jednostek OSP z terenu powiatu i podziękował za pracę w minionym roku.
Słowa podziękowania i uznania za profesjonalizm i wzorową służbę padły także z ust zarówno Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego jak i pozostałych samorządowców. Na zakończenie narady Komendant Powiatowy PSP bryg. Rafał Szymukowicz w imieniu własnym oraz lidzbarskich strażaków podziękował wszystkim darczyńcom za wspieranie działań komendy w roku 2017.
Osobiste podziękowania skierował pod adresem byłego komendanta powiatowego mł. bryg. Marka Pasławskiego.
— Niewątpliwie wszystkie osiągnięcia i sukcesy lidzbarskich strażaków są w dużej mierze zasługą mojego poprzednika, który z dniem 30 listopada ubiegłego roku zakończył służbę w szeregach PSP — powiedział.
Kpt. Tomasz Gowkielewicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Loki #2449044 | 94.254.*.* 27 lut 2018 09:00

    Artykul mozna powiedziec nawiazuje do tego kto byl , za co dziekowano i komu . Zero merytoryki .

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages