środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Policjanci uczestniczyli w kolejnej edycji olimpiady wiedzy o obronie cywilnej

2018-02-26 10:16:21 (ost. akt: 2018-02-26 10:22:16)
Fot. XXIII powiatowa edycja Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.

Fot. XXIII powiatowa edycja Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.

Autor zdjęcia: Fot. materiały KPP LW

XXIII powiatowa edycja Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Celem Olimpiady jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej zagadnienia obrony cywilnej, a także przypominanie o obowiązku przestrzegania przepisów z obszaru ruchu drogowego.

We wtorek 20 stycznia 2018 roku w auli Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim odbyły się powiatowe eliminacje XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Wśród jury byli przedstawiciele lidzbarskiej komendy, którzy razem z przedstawicielami straży pożarnej, stacji epidemiologicznej oraz starostwa mieli za zadanie sprawdzenie wiedzy uczestników z ogólnych przepisów i zasad obrony cywilnej. Olimpiada była też okazją do przekazania młodzieży informacji na temat doboru do służby. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jakie należy spełnić kryteria, aby wstapić w szeregi policji oraz jakie przygotować dokumenty i gdzie je należy złożyć.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami tegorocznej olimpiady na szczeblu powiatowym została drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ornecie.

Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej ma na celu popularyzację problematyki obrony cywilnej oraz przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń, kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, a także znajomości przepisów ruchu drogowego.

Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat lidzbarski na olimpiadzie wojewódzkiej w Olsztynie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages